Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dzieci z Kuźniczyska w Urzędzie Miejskim

5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z klasy ,,0’’ z Kuźniczyska. Tego dnia odwiedziły one Urząd Miejski w Trzebnicy. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania urzędu oraz osób w nim pracujących.

15-osobową grupę osobiście przywitał burmistrz Marek Długozima i wręczył wszystkim upominki. Przejęte maluchy również miały niespodziankę dla burmistrza - przygotowały specjalne podziękowanie za umożliwienie im poznania pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Po części oficjalnej dzieci miały możliwość przyjrzeniu się pracy osób pracujących w poszczególnych wydziałach. Dowiedziały się, gdzie można wyrobić dowód osobisty oraz jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ogromne wrażenie na gościach zrobiło pomieszczenie zaprezentowane przez Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Zasiecznego, w którym znajduje się system do monitorowania miasta.

- Wycieczkę zaliczamy do udanych i pragniemy gorąco podziękować sekretarzowi Gminy Trzebnica, Danielowi Buczakowi za umożliwienie nam zwiedzanie urzędu, a Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie, za to że znalazł dla nas czas i tak serdecznie nas przyjął - powiedziała wychowawczyni dzieci Aneta Jaworowska.

Wyjazd dla dzieci zorganizowała wychowawczyni Aneta Jaworowska, a opiekunem grupy była Agata Wawruszczak. Obie panie zgodnie zapewniają: - Cieszy nas, że zostaliśmy przyjęci z taką otwartością. Dziękujemy za to, że pracownicy urzędu poświęcili nam swój czas i chętnie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania.

1.jpeg O tym jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego dzieci dowiedziały się od zastępcy kierownika USC Marcina Wojtaśkiewicza.

2.jpeg Dzieci osobiście przywitał Burmistrz Marek Długozima.

3.jpeg Własnoręcznie wykonane podziękowanie za umożliwienie zwiedzania Urzędu, dzieci wręczyły burmistrzowi.

4.jpeg Po poszczególnych wydziałach wycieczkę oprowadzała Pani Grażyna Pop.