Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Gminie Trzebnica

Skarszyn, Księginice, Kobylice i Jaszyce – w tych miejscowościach realizowane są obecnie ważne inwestycje wodno-kanalizacyjne, mające poprawić jakość życia mieszkańców.

W Skarszynie trwa II etap budowy oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją. Etapem I było wykonanie oczyszczalni ścieków. Zadanie wykonano w poprzednim roku. W chwili obecnej trwa budowa sieci kanalizacyjnej wraz z podłączaniem do niej domostw. Ponadto do sieci kanalizacyjnej podłączona zostanie Szkoła Podstawowa w Boleścinie. Inwestycja ma być gotowa do końca października tego roku.

Na ukończeniu jest także wodociąg łączący Księginice, Jaszyce oraz Kobylice, który obsługiwać będzie stacja Małuszyn. Budowa tej inwestycji została sfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica (ok. 600 tys. zł) i jest uwieńczeniem starań oraz oczekiwań mieszkańców wymienionych sołectw, którzy przez lata, szczególnie w okresie letnim, mieli spore problemy z dostępem do bieżącej wody. Sieć wodociągowa wynosi ponad 2 km i została podłączona do jednej z nitek wodociągu „Bychowo”.

DSC02769.jpeg
Prace mające na celu przyłączenie domostw Skarszyna do systemu kanalizacji.

DSC02789.jpeg
Pracownicy wodociągu "Bychowo" podczas kontroli urządzeń w Księginicach.

IMG_3312.jpeg
Pierwszy etap powstawania przyłącza wodociągu "Bychowo" do Księginic, Kobylic i Jaszyc.