Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w Gminie Trzebnica

Skarszyn, Księginice, Kobylice i Jaszyce – w tych miejscowościach realizowane są obecnie ważne inwestycje wodno-kanalizacyjne, mające poprawić jakość życia mieszkańców.

W Skarszynie trwa II etap budowy oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją. Etapem I było wykonanie oczyszczalni ścieków. Zadanie wykonano w poprzednim roku. W chwili obecnej trwa budowa sieci kanalizacyjnej wraz z podłączaniem do niej domostw. Ponadto do sieci kanalizacyjnej podłączona zostanie Szkoła Podstawowa w Boleścinie. Inwestycja ma być gotowa do końca października tego roku.

Na ukończeniu jest także wodociąg łączący Księginice, Jaszyce oraz Kobylice, który obsługiwać będzie stacja Małuszyn. Budowa tej inwestycji została sfinansowana z budżetu Gminy Trzebnica (ok. 600 tys. zł) i jest uwieńczeniem starań oraz oczekiwań mieszkańców wymienionych sołectw, którzy przez lata, szczególnie w okresie letnim, mieli spore problemy z dostępem do bieżącej wody. Sieć wodociągowa wynosi ponad 2 km i została podłączona do jednej z nitek wodociągu „Bychowo”.

DSC02769.jpeg
Prace mające na celu przyłączenie domostw Skarszyna do systemu kanalizacji.

DSC02789.jpeg
Pracownicy wodociągu "Bychowo" podczas kontroli urządzeń w Księginicach.

IMG_3312.jpeg
Pierwszy etap powstawania przyłącza wodociągu "Bychowo" do Księginic, Kobylic i Jaszyc.