• EN
  • DE

W dniu setnych urodzin

Pani Romana Lodwig 23 października w trzebnickim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczy, który prowadzą siostry Boromeuszki, przeżywała swoje niezwykłe – setne urodziny. List gratulacyjny i najserdeczniejsze życzenia wręczył jubilatce burmistrz Marek Długozima. Piękne życzenia nadeszły również z kancelarii premiera RP, od wojewody dolnośląskiego Tomasza Smolarza i od prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza.


IMG_0421.jpeg
Niezwykłe urodziny. Wśród gości obecny był burmistrz Marek Długozima, Dyrektor Zakładu Siostra Weronika, Danuta Bonczarowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebnicy Anna Piotrowska, a także personel medyczny ZOLu.


Pani Romana urodziła się w Warszawie 23 października 1914 roku. Jej ojciec pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, a mama zajmowała się domem. Przez wiele lat pani Romana mieszkała w stolicy, gdzie ukończyła seminarium dla wychowawczyń przedszkolnych. Praktyki odbywała w Wilnie. Wyszła za mąż, jednak podczas Powstania Warszawskiego mąż pani Romany zaginął. Po wojnie wyjechała na ziemie zachodnie. Z drugiego małżeństwa ma jedną córkę Krystynę. Zapisała niezwykłe karty historii Wrocławia, bowiem w latach 70-tych była inicjatorką i założycielką kilku przedszkoli. Kochała pracę z dziećmi. Dziś ma czworo wnuków. Kiedy przechodziła na emeryturę i kończyła jedno ze swoich najtrudniejszych wyzwań zawodowych – pracę w przedszkolu dla dzieci niepełnosprawnych, postanowiła zaangażować się w sztukę. Wstąpiła do Klubu Amatorów Plastyków i mając 88 lat zdobywała nagrody za malarstwo przedstawiające głównie naturę i pejzaże.

IMG_0437.jpeg
Najserdeczniejsze życzenia pani Romanie Lodwig osobiście złożył gospodarz miasta burmistrz Marek Długozima.


W dniu swoich 100. urodzin pani Romana była niezwykle wzruszona obecnością gości, rodziny, ale i znajomych, sąsiadów. Chętnie rozmawiała, odpowiadała na pytania. Z wielką radością przyjmowała prezenty i życzenia. Każdemu, kto podchodził sama życzyła Bożego Błogosławieństwa.

IMG_0471.jpeg
Pani Romana Lodwig w dniu setnych urodzin z niezwykłą pogodą ducha i serdecznością przyjmowała gości.