Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

W zaszczytnym gronie

Wśród małżeństw, które mają za sobą pięknie przeżyte 50 lat razem znaleźli się państwo Barbara i Andrzej Wcisło oraz państwo Janina i Marian Bryja. 27 października z rąk burmistrza Marka Długozimy obie pary otrzymały Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany przez Prezydenta RP na wniosek burmistrza.

Stało się piękną tradycja uhonorowanie i wyróżnienie małżeństw, które mieszkają w naszej gminie Trzebnica, i które przeżyły ze sobą wspólnie 50 lat. 27 października w trzebnickim Ratuszu, w otoczeniu rodziny i zgromadzonych gości, słowa przysięgi małżeńskiej odnowiły dwie kolejne pary.


IMG_1205.jpeg
Państwo Janina i Marian Bryja.

Pani Janina i pan Marian Bryja wzięli ślub 17 października 1964 roku w Pasikurowicach. Mają dwóch synów: Mirosława i Waldemara. Dziś cieszą się także obecnością wnuków: Ewy i Adama, Piotra, Macieja, Dawida, a także jednej prawnuczki, która jest szczególną pociechą dla dziadków -ośmiomiesięcznej Wiktorii. Państwo Bryja poznali się w Skarszynie. Pani Janina przez wiele lat pracowała we wrocławskim „Polarze”, a pan Marian w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Oboje cieszą się, że zdrowie im dopisuje i mogą oddawać się swojej pasji jako działkowcy.

IMG_1250.jpeg
Państwo Barbara i pan Andrzej Wcisło.

Pani Barbara i pan Andrzej Wcisło, którzy mieszkają w Księginicach, pobrali się 5 grudnia 1964 roku w Trzebnicy. Mają czworo dzieci: Marka, Bogdana, Zdzisława i Irenę oraz dziesięcioro wnuków. Pani Barbara przez wiele lat pracowała w trzebnickiej „Mleczarni”, a pan Andrzej jest dziś emerytowanym pracownikiem Pogotowia Ratunkowego oddział w Trzebnicy. Przez wiele lat prowadzili również gospodarstwo rolne. W tej ciężkiej pracy, jak podkreślają, mogli jednak liczyć na pomoc dzieci. Pytani o receptę na sukces w małżeńskie, jednogłośnie odpowiadają, że najważniejsze jest zdrowie, zgoda i by żyć w jedności.

Obie pary dołączyły do prestiżowego grona jubilatów, którym burmistrz Marek Długozima 27 października wręczył prezent i specjalne wyróżnienie: Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawany przez Prezydenta RP. W obecności świadków, gospodarza gminy i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pary odnowiły przyrzeczenia małżeńskie ślubując sobie wzajemną miłość i szacunek.