• EN
  • DE

Brochocin z coraz lepszą infrastrukturą

Brochocin to jedna z najpiękniej położonych miejscowości Gminy Trzebnica, która pod okiem Barbary Świdzińskiej - sołtysa miejscowości z każdym dniem staje się coraz piękniejsza. W pozytywnej przemianie pomaga również fakt bliskości szynobusu oraz rozwój infrastruktury. 24 października otwarto odremontowaną świetlicę i nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

W oficjalnym otwarciu świetlicy oraz placu zabaw w Brochocinie, na zaproszenie pani sołtys Barbary Świdzińskiej oraz Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy udział wzięli mieszkańcy oraz zaproszeni goście: Daniel Buczak Sekretarz Gminy Trzebnica oraz Renata Bisikiewicz sołtys Taczowa Wielkiego. Goście wraz z przedstawicielami dzieci zostali poproszeni o przecięcie dwóch wstęg - jednej otwierającej oficjalnie plac zabaw oraz drugiej, która symbolicznie otworzyła drzwi świetlicy.

2.jpeg

- Największym radością jest dla mnie widok zadowolonych mieszkańców poszczególnych miejscowości. Radość dzieci jest zawsze czymś wyjątkowym, ale uszczęśliwić dorosłych to już większe wyzwanie, dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że tylu Was tu dziś przybyło, bo jest to miarą działań, które wspólnie z panią sołtys Barbarą Świdzińską przeprowadziliśmy. Bez tak zaangażowanych w życie wioski osób, żadne zmiany nie byłby możliwe - mówił burmistrz Marek Długozima przekazując na ręce pani sołtys podziękowania. - Ale z tego co wiem, to nie koniec marzeń pani sołtys, która już przedstawiła mi pomysły na stworzenie siłowni typu street workout, która miała by powstać w sąsiedztwie tego wspaniałego placu zabaw i służyć młodzieży za miejsce do ćwiczeń – zakończył.

Burmistrzowi podziękowały dzieci oraz sama pani sołtys przekazując kwiaty w imieniu mieszkańców Brochocina.

- Czuję się dumną mieszkanką tego wspaniałego zakątka, jaki tworzą nasze trzy miejscowości -  Brochocin, Taczów Wielki oraz Taczów Mały. Razem tworzą potencjał, który wreszcie jest wykorzystywany. Mamy wspaniałe place zabaw, piękne świetlice oraz głowy pełne pomysłów jak dalej rozwijać naszą mała ojczyznę, a co ważniejsze mamy u sterów gminy człowieka, który jest nie tylko dobrym zarządcą, ale również z wyrozumiałością i troską podchodzi do spraw innych ludzi - powiedziała Barbara Świdzińska sołtys Brochocina i dodała - Dziękuję mu za to, że z taką determinacją zawalczył o nasz plac zabaw, bo teren, na którym stoi on obecnie należał wcześniej do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Sam plac zabaw jest wspaniałym kolorowym miejscem spotkań, dzięki któremu nasze dzieci nie mają chwil wolnych od dobrej zabawy, a ich rodzice w tym pięknie przez nas ukwieconym miejscu mogą odetchnąć, porozmawiać. Podobnie ma się rzecz z świetlicą, tak jak dzieci, tak i my wszyscy zyskaliśmy miejsce, które za sprawą wspólnej pracy zyskało wygląd o jakim marzyliśmy, teraz należy o nie dbać i korzystać z niego tworząc inicjatywy na rzecz rozwoju i promocji naszej pięknej miejscowości – zakończyła pani sołtys.

3.jpeg
Burmistrz Marek Długozima wraz z Sekretarzem Danielem Buczakiem przekazują na ręce pani sołtys Barbary Świdzińskiej akt nadania świetlicy oraz herb Gminy Trzebnica.

- Nie sądziłem, że za mojego życia doczekam czasów, gdzie będzie na nowo otwarta świetlica w Brochocinie, pamiętam jeszcze starą lokalizacje w pałacu, później aż do teraz nie było miejsca, gdzie moglibyśmy się spotykać. Rzeczą wielka było stworzenie nam tak wspaniałych warunków, za co wszystkim zaangażowanym serdeczne dziękuję - mówi nam Bogdan Zieliński mieszkaniec miejscowości i dodaje wskazując na plac zabaw - To wspaniałe widzieć radość dzieci, które mogą się tu bawić, powiem więcej nawet pary tuż po ślubie upatrzyły sobie to miejsce na idealne do robienia artystycznych zdjęć - zakończył.

Również dzieci są zadowolone z przeprowadzonych inwestycji – podoba nam się bardzo ten plac zabaw, jest bardzo kolorowy i można się na nim wyhasać – mówi jedna z dziewczynek.

- Z każdym placem zabaw, otwartą świetlicą czy boiskiem nasza gmina staje się bezpieczniejsza – mówi nam Renata Bisikiewicz Sołtys Taczowa Wielkiego i dodaje – sami w naszej miejscowości doświadczyliśmy nie tak dawno tego luksusu, jakim jest posiadanie tak nowoczesnych obiektów: świetlicy i placu zabaw. Teraz zabiegać będę o zbudowanie boiska wielofunkcyjnego, które skompletuje nasze sołeckie centrum rozrywki. Kolejną ważną rzeczą nie tylko na terenie naszej miejscowości, ale na terenie całej gminy są chodniki, których wciąż brakuje u nas czy choćby w Piersnie, gdzie dzieci pokonują trasę do szkoły. Pisałam już w naszej sprawie pismo do powiatu, ale pozostało ono bez odpowiedzi, jednak w kolejnych miesiącach nadal będę podejmować inicjatywę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w gminie jak również i w całym powiecie – zakończyła.

Wcześniej z inicjatywy pani sołtys i przy zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu burmistrza, teren wokół stacji kolejowej zyskał zupełnie nowy blask. Wszystko za sprawą efektownej aranżacji zieleni, którą można podziwiać jadąc np. szynobusem. Teraz dzięki powstałej świetlicy i  placowi zabaw, Brochocin będzie posiadał miejsce kompleksowej rozrywki podobnie jak sąsiadujący Taczów Wielki, gdzie również w bliskim sąsiedztwie świetlicy powstał plac zabaw.

1.jpeg4.jpeg