• EN
  • DE

Parking na ul. Obornickiej oficjalnie otwarty

We wtorek 28 października otwarta została inwestycja kluczowa dla odwiedzających cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej. 24 dodatkowe miejsca parkingowe to przed nadchodzącym świętem Wszystkimi Świętych doskonała wiadomość dla odwiedzających groby bliskich. Dla zwiększenia komfortu i upłynnienia ruchu na cmentarzu, od strony ulicy Obornickiej na wniosek burmistrza Marka Długozimy zamontowano furtkę oraz wyłożono kostką chodnik, prowadzący od furtki w głąb cmentarza.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Marek Długozima, Daniel Buczak Sekretarz Gminy Trzebnica, Rafał Jaros Prezes spółki ZGK ERGO zarządcy cmentarza komunalnego, Zbigniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Jerzy Chomkowicz z Wydziału TI, Józef Skotny przedstawiciel mieszkańców, Adam Kluczyk z firmy PUB BRUKPOL s.c. wykonawcy inwestycji oraz Sabina Janiszewska z ZGK ERGO.

1.jpeg

Po oficjalnym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu parkingu przez Ks. Dziekana Bogdana Grabowskiego,  burmistrz Marek Długozima podziękował wykonawcy– Przez wiele lat brakowało nam parkingu w tak ważnym dla nas miejscu, gdzie kultywujemy pamięć o naszych zmarłych. Był to problem szczególnie w okresie świąt, gdy wszyscy w zadumie kierowaliśmy się w to miejsce refleksji. Zgodnie z obietnicami udało mi się doprowadzić do wybudowania tego przestronnego parkingu, który odciąży zatłoczona ulice spokojną, a razem z zamontowaną furtką oraz powstałym chodnikiem, udrożni ruch od strony ulicy Obornickiej, szczególnie w okresie Wszystkich Świętych.  

3.jpeg

Prace przy budowie parkingu prowadziła firma PUB BRUKPOL s.c ze Strzelec Wielkich. Teren parkingu został wyłożony kostką brukową, wykonano prace ziemne, zamontowano odwodnienie, instalację elektryczną oraz zamontowano lampy. Udogodnieniem dla odwiedzających cmentarz na ulicy Spokojnej jest również powstałe wejście od strony ulicy Obornickiej. Wcześniej na terenie cmentarza przy ul. Spokojnej odbyły prace przy wymianie zniszczonej i zaniedbanej przez poprzedniego zarządcę nawierzchni chodnika i placu przy Kaplicy oraz naprawa pokrycia dachowego.

- Teren ten zmienił się nie do poznania, teraz uroczystości odbywające się na cmentarzu będą mogły mieć wreszcie właściwy temu miejscu charakter, bez stresu o to czy znajdzie się wolny parking. Zwiększyła się również znacząco estetyka tej części miasta, a w każdej kolejnej inwestycji tu przeprowadzonej widać rękę dobrego gospodarza – mówi Józef Skotny uczestniczący w uroczystościach i dodaje – dobrym pomysłem jest również ta furtka od strony ulicy Obornickiej, teraz wjeżdżając z tej strony, w łatwy sposób dostaniemy się do cmentarza na groby naszych bliskich.

2.jpeg