Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Ulica Teatralna uroczyście otwarta

18 października ulica Teatralna została oficjalnie otwarta. W skład prac wchodziły między innymi roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i budowlane takie jak: zerwanie starej nawierzchni drogowej i chodników, wymiana sieci wodno–kanalizacyjnej, wykonanie chodników i zjazdów z kostki betonowej, wymiana słupów oświetleniowych, montaż energooszczędnego oświetlenia, wycinka drzew.

Remont prowadzony był w dwóch etapach. Prace przeprowadziła firma Gembiak-Mikstacki Sp.j,. Etap pierwszy to odcinek od ulicy Polnej do ulicy Wojska Polskiego, a drugi to przebudowa prowadzona od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Prusickiej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Marek Długozima, Daniel Buczak Sekretarz Gminy Trzebnica, mieszkańcy Piotr Stępień oraz Grażyna Zwarycz.
teatralna (5 of 8).jpeg

- Po raz kolejny przeprowadziliśmy kompleksową modernizację ulicy, czyli nie tylko wymieniliśmy nawierzchnię drogi i chodników, ale również zmodernizowaliśmy sieć wodno-kanalizacyjną oraz zamontowaliśmy nowe oświetlenie. Tym samym zyskujemy kolejną, całościowo odremontowaną ulicę, która z pewnością zmieni na lepsze oblicze tego fragmentu miasta oraz poprawi jego bezpieczeństwo – powiedział Burmistrz Marek Długozima.

- Do niedawna ulica Teatralna nie należała do najbezpieczniejszych, brakowało chodników, oświetlenia, a dziury nie pozwalały na komfortowe przemieszczanie się. Poza tym sieć kanalizacji była jeszcze azbestowa, co też stwarzało zagrożenie dla mieszkańców – powiedział Daniel Buczak Sekretarz Gminy Trzebnica, którego rodzina obecnie mieszka na ulicy Teatralnej. - Na szczęście burmistrz Marek Długozima zauważył ten problem i podjął działania by to zmienić, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Jest to ulica która ma 400 metrów, a jej kompleksowy remont kosztował grubo ponad milion złotych. Dzięki temu teraz możemy się w pełni cieszyć tą piękną bezpieczną ulicą – dodał.

Także mieszkańcy są zadowoleni z przebiegu remontu.

- Bardzo mi się podoba ta nowo odremontowana ulica, nie musimy teraz iść jej środkiem, idziemy chodnikiem, bo mamy bezpieczne miejsce dla pieszych.  Wcześniej było tu błoto, każdy przed swoją działką działał na własną rękę, przez co ta ulica była pozbawiona spójnego wyglądu i wdzięku. Teraz musimy już tylko o nią dbać. Przyjemniej jest wyglądać przez okno, nie ma tam szarej dziurawej drogi, a są kolorowe chodniki i przestrzeń powstała po wycięciu drzew – mówi nam długoletnia mieszkanka ulicy Teatralnej Grażyna Zwarycz.

teatralna (7 of 8).jpegteatralna (8 of 8).jpeg Pani Grażyna Zwarycz wręcza podziękowania Burmistrzowi Markowi Długozimie.
 

Mieszkam na sąsiedniej ulicy Marii Konopnickiej, więc często przejeżdżam tędy samochodem. Cieszę się bardzo, że zostały tu wykonane specjalne progi zwalniające, które poprawią bezpieczeństwo dzieci chodzących tędy do Szkoły Podstawowej nr 3 czy Liceum. W górnej części tej ulicy znajduje się przejście, którym często dzieci skracają sobie drogę, tam również z należytą dbałością zabezpieczono drogę przed rozwijaniem nadmiernej prędkości – mówi nam Piotr Stępień i dodaje – Zresztą o bezpieczeństwo zadbano na całej długości wyremontowanej drogi, gdzie pojawiły się szerokie chodniki i wycięto stare drzewa.

Uroczyste otwarcie kompleksowo wyremontowanej ul. Teatralnej zorganizowano przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, którzy po wielu latach doczekali się remontu jednej z najbardziej uciążliwych ulic. Warto dodać, że zmiana organizacji ruchu oraz specjalne przejścia dla pieszych zwiększyły bezpieczeństwo.

teatralna (1 of 8).jpegteatralna (2 of 8).jpeg