Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Jubileuszowy koncert w Koczurkach

W niedzielne popołudnie, 12 października,  w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Koczurkach miało miejsce duże wydarzenie muzyczne, a mianowicie jubileuszowy koncert zespołu Jordan. Przy okazji tak ważnej chwili dla artystów, miała miejsce premiera płyty „Dzięki Tobie…” przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego Art. Viole

Niedzielny koncert zwieńczył dziesięcioletni, artystyczny czas grupy, na który przybyły całe rzesze słuchaczy z wielu sołectw, ale również z Trzebnicy i Milicza. Ogromnym wyróżnieniem była obecność Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów księdza Piotra Filasa SDS. Wśród zaproszonych nie zabrakło burmistrza Marka Długozimy, ks. dziekana Bogdana Grabowskiego, księdza Jerzego Olszówki SDS,  radna Barbara Trelińska,sołtys Jaźwin  Bogusławy Kubicy, dyrektora Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusza Szkaradzińskiego.

Zespół Jordan miał swe początki w 2004 roku tworząc scholę działającą przy parafii Nawiedzenia parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Koczurkach. Założycielką grupy była organistka Anna Baranowska, która przez ponad osiem lat prowadziła zespół. Od marca 2013 roku rolę tą przejęła Katarzyna Demska, która do dziś jest liderką grupy. Należy tutaj wspomnieć o bardzo dużym wkładzie w pracę zespołu proboszcza ks. Artura Kochmańskiego SDS, który jest opiekunem i motorem napędzającym do działania całego zespołu. Sam proboszcz jest twórcą obecnej nazwy grupy, a została ona przyjęta od założyciela zgromadzeń zakonnych salwatorianów i salwatorianek Franciszka Marii od Krzyża Jordan.

Na przestrzeni 10 lat grupę tworzyło około 30 osób, w obecny skład zespołu wchodzą: Katarzyna Demska, Ewa Kędziora, Jacek Walczuk, Aleksandra Kubica, Alicja Żarkowska, Kamila Wywiał, Małgorzata Szewczyk, Patrycja Ośmiałowska, Nikola Walczak oraz Julia Powolna. Jordan czynnie uczestniczy w życiu parafii śpiewając na każdej porannej, niedzielnej mszy oraz przy każdych, ważnych uroczystościach takich, jak: śluby, bierzmowanie czy Komunie Święte. Grupa brała czynny udział w przeglądach piosenki religijnej ,, Pokochaj Miłość” w Mikołowie i Trzebnicy oraz ,,Cecyliada” w Dobroszycach, gdzie zajęła II miejsce w 2006 roku. Co ważne zespół wielokrotnie brał udział w ,,Warsztatach Gospel”, prowadzonych przez chór Gospel Joy oraz instruktorów z USA.

Przy tworzeniu jubileuszowej płyty z okazji dziesięciolecia działalności zespołu Jordan, towarzyszył grupie kwartet smyczkowy Art Viole w składzie: Katarzyna Płachta, Katarzyna Tracz, Małgorzata Filipowicz i Emilia Danilecka, stworzyła aranżacje utworów, specjalnie przystosowane do gry kwartetu smyczkowego. Na samej płycie znalazło się trzynaście utworów, które zespół wykonywał na przestrzeni tych dziesięciu lat.  Szczególne miejsce na płycie, jak i na pewno w sercach wykonawców, ma jeden z pierwszych utworów „Niechaj zstąpi duch Twój”. Nie zabrakło również pozycji takich, jak: „Tchnij moc”, „Panie nasz, Przyjmij nas”, czy „Każdy wschód słońca”.

 Za możliwość wspólnego chwalenia Pana, osobiście podziękowali artyści. - To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłam koordynować pracę nad płytą „ Dzięki Tobie…” i koncertem Jubileuszowym. Dziękuję w imieniu zespołu wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i razem z nami w czasie koncertu złożyli dziękczynienie Bogu za dziesięć lat naszej pracy w parafii. Dziękuję za każde miłe słowo i gest sympatii skierowany w naszą stronę. Muzyka, śpiew jest naszą pasją, która dostarcza pozytywnych doznań, ale wymaga również dużo pracy, poświęcenia i energii. Największą satysfakcją dla muzyka, artysty jest zadowolony słuchacz. Niech więc owacja na stojąco, która miała miejsce po koncercie będzie również moim podziękowaniem i gestem mobilizującym do dalszej pracy dla Zespołu Jordan i Kwartetu Art. Viole – podsumowała Katarzyna Demska.

Artyści skierowali płynące z serca słowa do wszystkich obecnych, dziękując za możliwość pięknego doświadczenia i radości z śpiewania dla Pana. Szczególne podziękowania za wsparcie warsztatów i pomoc finansową skierowano do burmistrza Marka Długozimy. Burmistrz z kolei wręczył podziękowania wszystkim tym, którzy zaangażowali się w prowadzenie grupy oraz zorganizowanie niedzielnego koncertu.          

IMG_9453.jpegJubileusz zespołu zgromadził w kościele w Koczurkach liczną rzesze słuchaczy.

IMG_9459.jpegKażdy utwór nagardzano gromkimi brawami.

IMG_9461.jpegKs. Artur Kochmański.

IMG_9473.jpeg

IMG_9547.jpegBurmistrz Marek Długozima wręcza kosz kwiatów na ręce Katarzyny Demskiej.

10592744_359031734221923_5822058794370836443_n.jpegKs. Artur Kochmański z zespołem Jordan.