Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowa linia Komunikacji Miejskiej!

Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców rozwinęliśmy funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej. Uruchomiliśmy drugą linię, która skomunikuje z centrum Trzebnicy kolejne jej dzielnice, jak Grunwald. Dojedzie także do Księginic, Szczytkowic i Świątnik.

Komunikacja Miejska w Trzebnicy z powodzeniem funkcjonuje już kilka lat, łącząc ważne miejsca naszego miasta. Dzięki czemu zarówno uczniowie mogą dojechać do swoich szkół, jak i mieszkańcy mają możliwość dotarcia na targ, do szpitala oraz na dworzec kolejowy. Autobus kursuje w dni robocze od 6:00 rano do prawie 17:00 po południu. Teraz także mieszkańcy innych części Trzebnicy będą mogli korzystać z Komunikacji Miejskiej wsiadając do niej na przystankach wyznaczonych w ich okolicy. Dotyczy to głównie dużego osiedla Grunwald. Z tej samej linii skorzystają również mieszkańcy Świątnik, Księginic i Szczytkowic. Kursy zostały tak zaplanowane, by uczniowie dotarli do swoich szkół przed godziną 8:00 rano.

Celina Niebrzydowska, mieszkanka osiedla Grunwald – Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że będę mogła korzystać z Komunikacji Miejskiej blisko mojego domu. To ogromna wygoda i oszczędność czasu. I dla dzieci, i dla osób starszych. Dziękuję Panu Burmistrzowi, że podjął taką decyzję i nie pozostał obojętny na prośby mieszkańców naszego osiedla.
 

komunikacja_2014_www.jpeg