Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica z kampusem dla dzieci i młodzieży

Na ostatnim spotkaniu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, którego członkiem jest również Gmina Trzebnica, zapadła decyzja o lokalizacji kampusów dla dzieci i młodzieży, które stowarzyszenie chce wybudować w kilku miejscach Dolnego Śląska. Jedna z lokalizacji przypada w naszym mieście. Co szczególnie godne uwagi – podczas oceny lokalizacji – dokonywanej pod kierunkiem przewodniczącego zespołu ds. utworzenia i lokalizacji kampusów dra Bogdana Cybulskiego – Doradcę Prezydenta Wrocławia - Trzebnica została oceniona najwyżej zaraz po Wrocławiu. Na ocenę wpływ miały: dostępność komunikacyjna, walory turystyczne i atrakcyjności bezpośredniego otoczenia kandydatur.

Czym są wspomniane kampusy? To nowoczesne i komfortowe internaty dla dzieci i młodzieży, z przeznaczeniem głównie na zgrupowania i obozy treningowe. Znajdzie się w nich także wydzielone miejsce dla kierowców, opiekunów oraz osobne moduły dla rodzin, a także miejsca parkingowe dla autobusów. Kampus zostanie wybudowany prze ul. 3-go Maja – przy niecce, w której przed wojną znajdował się staw. Jest to lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie orlika i planowanej obok Szkoły Podstawowej nr 2 hali widowiskowo-sportowej. Dzięki temu w tej części miasta utworzy się cały ciąg sportowo-rekreacyjny, zaczynający się od Parku Solidarności, przez Orlik, kampus, halę widowiskowo-sportową, Szkołę Podstawową nr 2 i Szkołę Muzyczną, zrewitalizowaną ul. Leśną i stawy trzebnickie, ścieżki w Lesie Bukowym aż do Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ.

Bardzo się cieszę, że dzięki mojemu osobistemu zaangażowaniu w ten projekt, taki nowoczesny kampus powstanie w Trzebnicy, ponieważ będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty sportowej. Mamy dużo zapytań odnośnie bazy sportowo-noclegowej dla młodzieży i o ile w infrastrukturze sportowej nie mamy żadnych braków, o tyle brakuje miejsca noclegowego dla młodzieżowych drużyn, które szukają atrakcyjnych miejsc na wypoczynek i treningi. Do tej pory posiłkowaliśmy się miejscami w szkołach, ale to tylko rozwiązanie przejściowe. Dzięki kampusom to się zmieni. Dodatkowo obiekt taki będzie można wykorzystać do przyjęcia np. młodzieży z zaprzyjaźnionych miast partnerskich, jak chociażby przebywających obecnie w Trzebnicy młodych ludzi z Vynnyk na Ukrainie – komentuje decyzję o utworzeniu w Trzebnicy kampusu burmistrz Marek Długozima. Pragnę w tym miejscu podziękować panu Bogdanowi Cybulskiemu – doradcy prezydenta Wrocławia oraz prezesowi SGiPAG Jackowi Kowalskiemu za przychylność. Z perspektywy czasu utwierdzam się tylko w przekonaniu, że przystąpienie do tego stowarzyszenia było słuszną decyzją, bo przynosi gminie wymierne korzyści – dodaje.

Warto dodać, że w ramach współpracy ze stowarzyszeniem, młodzi mieszkańcy gminy Trzebnica mogli skorzystać z darmowych wejściówek na mecze ekstraklasy z udziałem Śląska Wrocław na nowym wrocławskim stadionie czy też wyjechać nieodpłatnie na mecz siatkówki w ramach rozgrywanych ostatnio Mistrzostw Świata.

WIZ (7).jpeg
Kampus typu B - 60 miejsc noclegowych plus miejsca dla opiekunów i kierowców oraz 4 moduły rodzinne. Właśnie taki ma powstać w Trzebnicy

DSC_0154.jpeg
Od lewej: Prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej – Jacek Kowalski, burmistrz Marek Długozima i dr Bogdan Cybulski – Doradca Prezydenta Wrocławia i  Przewodniczący Zespołu ds. Utworzenia i Lokalizacji Kampusów w trakcie omawiania wyglądu i funkcjonalności kampusów typu B.

IMG_5492.jpeg
Trzebnica – zaraz po Wrocławiu – uzyskała najwyższą ocenę rankingu atrakcyjności lokalizacji przyszłych kampusów

ULOTKA TCMZ.jpeg