Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Kolejne place zabaw otwarte

Dzieci z miejscowości Masłowiec i Świątniki zyskały nowe miejsca kolorowej rozrywki. 14 października dokonano uroczystych otwarć placów zabaw dla dzieci. Prace wykonywały odpowiednio firma Free Kids A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z Trzęsawic oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „APIS” J. Oziębło z Jarosława.

Masłowiec

W Masłowcu uroczystego otwarcia dokonali: burmistrz Marek Długozima, sołtys Irena Hamkało, radna Rady Miejskiej Barbara Trelińska, Rafał Radziejewski z firmy Free Kids oraz przedstawiciele dzieci.

IMG_9818.jpeg
W Masłowcu uroczystego otwarcia dokonali: burmistrz Marek Długozima, sołtys Irena Hamkało, radna Rady Miejskiej Barbara Trelińska, Rafał Radziejewski z firmy Free Kids oraz przedstawiciele dzieci.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że dzieci z naszej wioski zyskują miejsce, w którym będą mogły spędzać swój wolny czas, a nasza malownicza miejscowość dzięki temu wypięknieje. Plac zabaw jest zlokalizowany w takim miejscu naszego sołectwa, w którym mieszka najwięcej dzieci. Jestem bardzo wdzięczna panu burmistrzowi, że zaangażował się w naszą sprawę, teraz pozostanie nam już tylko wybudowanie obiecanej świetlicy. - mówi pani Irena Hamkało sołtys Masłowca.

W swoim przemówieniu burmistrz odniósł się również do mającej powstać świetlicy. - To dla nas bardzo ważne, by obok nowoczesnego placu zabaw w każdej miejscowości była również piękna świetlica, tak by zarówno młodzież, jak i dorośli mieli miejsce, w którym mogą wspólnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje, ale także integrować się czy bawić - powiedział Marek Dlugozima i dodał – Zakupiliśmy już teren pod wybudowanie nowej świetlicy, w przyszłym roku ruszą prace związane z jej powstaniem.

IMG_9840.jpeg

Oficjalnego poświecenia placu dokonał Ks. dr Krzysztof Dorna SDS.

W zakres prac w Masłowcu wchodziło zaprojektowanie i budowa placu zabaw. Zamontowanie elementów zabawowych, takich jak: karuzela typu pająk, bujak pojedynczy, huśtawka linowa, huśtawka wahadłowa oraz inne.

- Cieszę się, że powstało u nas to kolorowe miejsce rozrywki, teraz dzieci mają się gdzie bawić, a my rodzice bez obaw możemy je tu posyłać. W imieniu rodziców chciałabym bardzo serdecznie podziękować za tą inwestycje wszystkim z nią związanym, w szczególności burmistrzowi, który nie boi się realizować marzeń mieszkańców - powiedziała Ania Jakubiszyn–Przybyłka, mama jednego z dzieci.

Świątniki


Tego samego dnia otwarty został również plac zabaw w Świątnikach, tu także pojawiło się dużo słów wdzięczności i wzruszenia za zrealizowaną inwestycje.
- Jestem bardzo zbudowany tym, że nasza miejscowość w samym jej środku zyskała tak wspaniałe i kolorowe miejsce, w którym nasze dzieci będą mogły się bezpiecznie bawić – mówił Sołtys Jan Bojakowski. - Cieszy mnie również fakt, że powoli centrum naszej wioski zaczyna ożywać. Wcześniej, korzystając z gminnego funduszu sołeckiego, postawiliśmy wiatę, teraz powstaje ten wspaniały plac zabaw, wszystko zmierza w dobrym kierunku - kończy Sołtys.

IMG_9901.jpeg

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Marek Długozima, sołtys miejscowości Jan Bojakowski, radny Rady Miejskiej i sołtys Cerekwicy Edward Sikora, Włodzimierz Drząszcz ze Straży Miejskiej w Trzebnicy oraz przedstawiciele dzieci. Plac zabaw poświęcił ks. Proboszcz Jerzy Olszówka.

- Takie place zabaw to wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne miejsca zabawy dla najmłodszych -
mówi nam Włodzimierz Drząszcz ze Straży Miejskiej w Trzebnicy. – Z racji mojej pracy liczy się dla mnie bezpieczeństwo. Cieszę się, że pracuję w gminie, w której na pierwszym miejscu stawia się dobro dzieci i troskę o ich komfortowe warunki zabawy i rozwoju – dodał.

IMG_9912.jpeg

Kolejne place zabaw to konsekwentna realizacja planu, który zakłada, że w każdej miejscowości Gminy Trzebnica będzie miejsce, w którym zarówno dorośli (nowo powstające i odremontowane świetlice, boiska wielofunkcyjne) jak i dzieci znajdą przestrzeń dla siebie, co przyczyni się także do integracji lokalnych społeczności.

Budowa placu zabaw w Świątnikach została wykonana dzięki realizacji operacji pt.: "Budowa placów zabaw w Skarszynie, Marcinowie, Świątnikach w Gminie Trzebnica" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007-2013. Zgodnie z umową o dofinansowanie Gmina Trzebnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 150 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

stopka ue.jpeg