Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Orlik uroczyście otwarty

Święto Szkoły w Ujeźdźcu Wielkim było doskonałą okazją by wspólnie, już oficjalnie cieszyć się z nowoczesnego placu zabaw i kompleksu boisk sportowych „Orlik” powstałych w bliskim sąsiedztwie szkoły. Wspólnego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Marek Długozima, dyrektor zespołu szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński, Maria Bronowicka, sołtys Ujeźdźca Wielkiego Jacek Nita, Tomasz Kowalik, Grzegorz Marzec, wykonawca inwestycji Tadeusz Molus oraz przedstawiciele młodzieży.

IMG_9229.jpeg

Wspólnego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Marek Długozima, dyrektor zespołu szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński, Maria Bronowicka, sołtys Ujeźdźca Wielkiego Jacek Nita, Tomasz Kowalik, Grzegorz Marzec, wykonawca inwestycji Tadeusz Molus oraz przedstawiciele młodzieży.

IMG_9273.jpeg

Podczas uroczystości oficjalnie został otwarty również plac zabaw znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Orlika.

Za istniejący plac zabaw i boiska „Orlik” podziękował dyrektor Mariusz Szkaradziński, który w swym jak zawsze charakterystycznym przemówieniu docenił prace burmistrza włożoną w rozwój szkoły i dzieci oraz podziękował za przeprowadzony latem remont w budynku szkoły. Za pośrednictwem zabawnego wiersza dyrektor podkreślił również wielką troskę burmistrza o każde dziecko w Gminie Trzebnica, na co wskazuje choćby ilość powstałej lub powstającej infrastruktury. Nowoczesne place zabaw wyposażone w panele edukacyjne, świetlice ze sprzętem komputerowym, wielofunkcyjne boiska - wszystko to sprawia, że dzieci uczą się bawiąc i bawiąc się rozwijają. - Poszerzają horyzonty swojej wiedzy i wyobraźni, ułatwiając zadanie nam nauczycielom – zakończył dyrektor. Oficjalnego poświecenia placu zabaw i boisk dokonał proboszcz parafii Koczurki ks. Artur Kochmański.

O zabranie głosu poproszono również burmistrza Marka Długozimę – Zaproszono mnie na to otwarcie, podziękowano za ten plac zabaw i boiska „Orlik”, ale to tak naprawdę ja powinienem dziękować Wam za zaangażowanie, za pomysły, za chęć działania, bo to dzięki Wam i dla Was powstają kolejne obiekty sportowe, place zabaw czy świetlice. Widząc takie zaangażowanie, nie sposób nie zmaterializować Waszych marzeń. To właśnie staram się robić tworząc kolejne inwestycje – odpowiadać na Wasze potrzeby. Widząc efekty tych działań w postaci choćby tego dziś otwieranego Orlika, w postaci radości dzieci z niego korzystających, zyskuję dodatkową motywację do dalszych działań. Sołectw mamy w Gminie Trzebnica aż 41 i w każdym są jeszcze marzenia mieszkańców do zrealizowania – zakończył Burmistrz, który przekazał również oficjalną piłkę EURO 2012 na ręce dyrektora szkoły.

IMG_9211.jpeg

Młodzież podczas otwarcia.


- Cieszę się bardzo, że jest u nas ten Orlik, bo dzięki temu popołudniami mogę trenować koszykówkę, rozgrywać mecze ze znajomymi. W szkole mamy halę sportową, ale po zajęciach przyjemniej jest spotkać się na dworze – mówi nam Oskar Sieradzki - także nawierzchnia jest lepsza, fajniej się tam biega – zakończył.

IMG_9337.jpeg

Podczas uroczystości odbyło się również pasowanie uczniów klas pierwszych.

Kolejną ważną częścią uroczystości, było również pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystość zakończyły występy artystyczne, przygotowane przez uczniów.

IMG_9420.jpeg

Burmistrz Marek Długozima przekazał również oficjalną piłkę EURO 2012 na ręce dyrektora szkoły Mariusza Szkaradzińskiego.