Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Po remoncie wszystko błyszczy

Przedszkole nr 2 im. Polskiej Niezapominajki stało się jeszcze piękniejszym i przyjaźniejszym miejscem rozwoju dla najmłodszych mieszkańców Gminy Trzebnica. To tu latem przeprowadzono remont, który nadał nowy blask placówce. Wśród prowadzonych prac znalazły się miedzy innymi: remont korytarzy, klatki schodowej, malowanie, wymiana instalacji elektrycznej, położenie nowej antypoślizgowej powierzchni, wymiana kaloryferów oraz aranżacja terenu przed placówką. I to właśnie w ramach tych zmian powstał plac zabaw, którego oficjalne otwarcie odbyło się 15 października.

Wszystkich zebranych przywitała dyrektor Przedszkola nr 2 Agnieszka Paleczek-Oświęcimska. - W tak licznym gronie naszych dzieci witam wszystkich gości na tym wspaniałym zmodernizowanym placu zabaw. To właśnie w ich imieniu chciałam podziękować za dokonane zmiany burmistrzowi Markowi Długozimie, za stworzenie tego miejsca pełnego dobrej energii, gdzie dzieci nie tylko się bawią ale rozwijają, gdzie odremontowany budynek sam zachęca do zabawy i nauki – zakończyła pani dyrektor, zapraszając gości do wspólnego przecięcia wstęgi. Honoru dopełnili burmistrz Marek Długozima, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz, dyrektor Agnieszka Paleczek-Oświęcimska, dyrektor ZAPO Agnieszka Moździerz,  wykonawca placu zabaw Artur Gąsiorek z firmy Free Kids, a także jeden z wykonawców remontu budynku Tomasz Woźniak oraz dzieci.

IMG_9957.jpeg

Za dokonane zmiany podziękowały również same dzieci, których przedstawicielka wręczyła kwiaty burmistrzowi wygłaszając okolicznościowy wierszyk. – Ciężko jest ukryć wzruszenie widząc radość tych wszystkich dzieci, które zyskały nowe, wspaniałe miejsce edukacji i zabawy – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – Teraz jest czas na zabawę, a mądrze inwestowane pieniądze sprawiają, że ta zabawa to też edukacja. Taką sytuacje mamy tu, a także w Przedszkolu nr 1, gdzie także powstał jeden z najnowocześniejszych placów zabaw, ze specjalnymi strefami edukacyjnymi oraz we wszystkich nowobudowanych placach w sołectwach Gminy Trzebnica. Trzeba pamiętać, że inwestując w rozwój dzieci inwestujemy także w naszą przyszłość – zakończył burmistrz po czym przekazał podziękowania na ręce pani dyrektor oraz wykonawców: Artura Gąsiorka z firmy Free Kids, Tomasza Woźniaka, a także Leszka Stęplowskiego.

IMG_0025.jpeg
IMG_9996.jpeg

W czasie trwania uroczystości dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, który przypadł do gustu licznie zebranym gościom. - Trzeba przyznać, że wkład włożony w rozwój naszych pociech powoli zaczyna przynosić efekty, a zmiany które zaszły na pewno dodadzą kolejnej energii do działania pani dyrektor i jej zespołowi, który robi tu bardzo dobra robotę – powiedziała wyraźnie wzruszona, jedna z mam obserwujących wystąpienie. Poświęcenia placu zabaw dokonał Ks. Proboszcz Jerzy Olszówka.

IMG_9985.jpeg
IMG_9969.jpeg

Po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie odremontowanego budynku przedszkola. Wśród zaproszonych gości w tym dyrektorów placówek gminnych duży zachwyt wzbudziły wprowadzone zmiany. – Sami w tym roku przeżyliśmy remont w naszej szkole i podobnie tak jak i w przypadku Przedszkola nr 2, od razu widać zmiany na lepsze, a dzieci same z ochotą chodzą na zajęcia – powiedział dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński. – To cieszy, gdy widzi się jak pozytywnie zmienia się infrastruktura przeznaczona dla dzieci, ile mądrze gospodarowanych placów zabaw powstaje – mówiła Grażyna Kantecka dyrektor szkoły podstawowej nr 2. – Sami wiemy jak wspaniałe to uczucie móc funkcjonować w odnowionych murach, w nowej przestrzeni możliwości. Jesteśmy w przededniu otwarcia szkoły muzycznej, która tą przestrzeń doskonale uzupełni. Nie dziwi więc wcale, że dzieci z takim entuzjazmem podchodzą do nauki.

Więcej zdjęć znajdziesz TU