#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Realizacja zwycięskiego zadania z Budżetu Obywatelskiego

Dobiegają końca prace związane z zadaniem pt. zagospodarowanie terenu podwórka bloków i kamienic ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej. Tym samym rozpoczęła się realizacja zwycięskiego zadania z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Na ten właśnie projekt zagłosowało 950 mieszkańców Gminy Trzebnica.

Plac zabaw buduje Inter–Flora Sp. z o.o. z Siechnic - 39 575,87 zł. W skład prac wchodzą roboty przygotowawcze takie jak wycięcie drzew, czy osadzenie urządzeń zabawowych: huśtawka wahadłowa, piaskownica kwadratowa czy zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, drabinkami i siatką do wspinaczki.

- Jestem pod wrażeniem postępów prac, jakie zostały dokonane na tym placu zabaw w tak krótkim czasie. Do ukończenia została już tylko kosmetyka oraz montaż ogrodzenia – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – odczuwam satysfakcję, że budżet obywatelski 2014 cieszył się tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Świadczy o tym najlepiej ilość oddanych głosów, których było aż 3864, z czego na zwycięski projekt swój głos oddało 950 mieszkańców Gminy Trzebnica. To wszystko pokazuje jak dużą samoświadomością cechują się mieszkańcy naszej Gminy, znają swoje potrzeby i potrafią o nie zabiegać. My daliśmy im narzędzie, które perfekcyjnie wykorzystali, dlatego widząc to postanowiłem podjąć decyzję o zwiększeniu środków finansowych przeznaczonych na przyszłoroczną edycję budżetu obywatelskiego - zakończył.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego, to 100 000 zł. Zadania, które uzyskały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane, to oprócz remontu wspomnianego podwórka, także projekt upamiętnienia kolejki wąskotorowej w Trzebnicy, poprzez ustawienie historycznego taboru kolejki na skwerze przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, 1 Maja, Bochenka i Obrońców Pokoju.

IMG_0102.jpeg
Podpisanie umowy, od lewej: Barbara Krokowska Skarbnik Gminy Trzebnica, Witold Jacaszek, Burmistrz Marek Długozima, Prezes firmy Inter–Flora Sp. z o.o. oraz Monika Białas z Wydziału TI.

2.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z Katarzyną Styperek z Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Moniką Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego sprawdza przebieg inwestycji. Na zdjęciu również zadowolony ze zmian mieszkaniec.

3.jpegObecny wygląd placu zabaw.