Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zgrajmy się!

Od 10 do 20 października Gmina Trzebnica gości grupę młodzieży z Vynnyk – naszego ukraińskiego miasta partnerskiego. Wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych, dofinansowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Projekt zatytułowano „Zgrajmy się”.

Poza zajęciami artystycznymi w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu prowadzonymi przez Ankę Wojtkowiak-Williams, 14-osobowa grupa młodzieży z Ukrainy będzie miała okazję zwiedzić Trzebnicę i Wrocław. Program jest napięty, ale i ciekawy. Wśród atrakcji – zwiedzanie ZOO oraz czas w trzebnickim aquaparku.

W sobotę, 11 października z gośćmi z Vynnyk spotkał się Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima. W sercu Trzebnicy – na Rynku przywitał młodzież w naszym mieście i gminie, życząc udanego pobytu i wycieczek oraz owocnych warsztatów teatralnych. Uczniowie z Ukrainy przygotowali krótki występ artystyczny – tradycyjny taniec z barwnych strojach. Wszyscy włączyli się także w akcję „jedz jabłka”, na znak protestu wobec rosyjskiego embarga na polskie produkty. Pani Natalia, jedna z opiekunek młodzieży z Vynnyk powiedziała – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej wizyty w Trzebnicy. A to przecież dopiero jej początek i przed nami jeszcze wiele atrakcji przygotowanych przez naszych przyjaciół z Trzebnicy. Zarówno my, opiekunowie, jak i młodzież jesteśmy pod wrażeniem estetyki miasta, wielu ciekawych miejsc rekreacji i atrakcji. Po prostu widać tu rękę sprawnego gospodarza!
 

Obraz 188.jpeg

Obraz 205.jpeg

Obraz 240.jpeg