Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tłumy na filmie „Ziemia Maryi”

Wieczorem 8 października przestrzeń Bazyliki św. Jadwigi stała się na moment salą kinową. Tuż po godz. 19.00 tłumy trzebniczan obejrzały film „Ziemia Maryi”, którego reżyserem jest Juan Manuel Cotelo. Na pokaz zaprosili burmistrz Marek Długozima i ks. proboszcz Jerzy Olszówka. Organizatorem wydarzenia była Gmina Trzebnica.

Produkcja „Mary`s Land” była jedną z największych premier kina religijnego w Hiszpanii w ciągu ostatnich lat. Przez pierwsze trzy miesiące film obejrzało aż 60 tys. widzów. W Polsce również cieszy się on ogromną popularnością. Reżyser J.M. Cotelo zebrał w filmie świadectwa ludzi, których życie zmieniło się pod wpływem kultu maryjnego skupionego wokół objawień w Medziugorie. Jednak ten obraz to coś więcej niż dokument. W całym filmie można rozpoznać zabawę różnymi konwencjami: jest zatem i kino religijne, i komedia, i kino drogi, choć niewątpliwie najmocniejszą stroną „Mary`s Land” są właśnie świadectwa ludzi, którzy opowiadają o swoich własnych przeżyciach i doświadczeniach.
Projekcja filmu w Bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy miała wyjątkowy charakter. Jak podkreślił burmistrz Marek Długozima projekcja wpisuje się w pewną tradycję wyświetlania w Trzebnicy tytułów wartościowych, z przesłaniem. Ponadto to już kolejny darmowy pokaz zorganizowany przez Gminę Trzebnica dla mieszkańców. I choć, z powodu remontu dawnego domu kultury, działalność Kina Polonia została zawieszona na kilka miesięcy, to projekcja filmu „Ziemia Maryi” pokazała, że trzebniczanie nie zostali odcięci od ciekawego i wartościowego kina.
 


IMG_9022.jpeg

IMG_9024.jpeg

IMG_9041.jpeg

IMG_9051.jpeg Burmistrz Marek Długozima zapowiedział film "Ziemia Maryi"

IMG_9059.jpeg

IMG_9080.jpeg

IMG_9084.jpeg Proboszcz ks. Jerzy Olszówka na zakończenie dodał, że film wpisał się w tradycję, w ramach której w miesiącu październiku Kościół Katolicki modli się na różańcu.