Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Aktywny Senior- kolejna edycja

Ruszyła kolejna edycja programu Aktywny Senior, który przygotowała Gmina Trzebnica we współpracy z przychodnią - Trzebnickim Centrum Medycznym Zdrój. 2 października w sali Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie inaugurujące cykl warsztatów z osobami starszymi.

IMG_8826.jpeg
Na zdj. od lewej Urszula Marcjoniak - fizjoterapeutka , dr Sylwia Trzaska - lekarz medycyny rodzinnej, Monika Krawczyk - fizjoterapeutka oraz Marta Deutschman - psychoterapeutka.

Podczas spotkania omówiono procesy starzenia pod kątem psychologicznym, dietetycznym, oraz aktywności ruchowej.

IMG_8840.jpeg

Prezes Trzebnickiego Centrum Medycznego, Anna Imielska podkreślała:
- Nie potrzeba dużych nakładów finansowych, by zadbać o siebie, przestrzegać zdrowej diety, czy wykonać wysiłek fizyczny. Zarówno burmistrzowi jaki i nam zależy na tym, aby osoby starsze zachęcić do zrobienia czegoś dla siebie, aby nie zamykały się one w czterech ścianach. Wierzymy, że życie seniora nie musi być nudne. Zasługujecie Państwo na chwilę czasu dla siebie, na zadbanie o własne ja - dodaje.

IMG_8837.jpeg

Kolejna edycja programu prozdrowotnego „ Aktywny Senior” potrwa od 2 października 2014 r. do 28 lutego 2015 r. Miesięczny koszt udziału w programie to 100 zł. Program obejmuje prawie 40 różnego rodzaju aktywności, m.in. rehabilitację w wodzie, rehabilitację ogólnorozwojową w sali gimnastycznej oraz zajęcia nordic walking. Dodatkowo uczestnicy będą mieli zapewnioną m.in. wizytę lekarską kontrolną wraz z oceną stanu zdrowia, badaniem EKG, zmierzeniem ciśnienia, poziomu cukru, oraz podstawowe badania laboratoryjne. W ramach programu, raz w miesiącu uczestnicy będą mogli skorzystać z zabiegów masażu suchego. Program zakończy się wizytą lekarską i indywidualnym podsumowaniem dla każdego z uczestników.

Jak wcześniej zapowiedział burmistrz Marek Długozima w najbliższym czasie zostanie uruchomiony program dla seniorów z naszej gminy, podobny do tego, jaki funkcjonuje dla dużych rodzin z Gminy Trzebnica – Trzebnicka Rodzina 3+, uprawniający posiadaczy kart do korzystania z różnego rodzaju zniżek.

Dodatkowe informacje:
Trzebnickie Centrum Medyczne Zdrój
ul. Kościuszki 10 Trzebnica
tel. 71 312 03 20