• EN
  • DE

Płyta trzebniczanina

Grzegorz Kozal, znany i występujący pod pseudonimem raper Cornolio jest trzebniczaninem. Dzięki wsparciu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy i otrzymanemu dofinansowaniu, spełnił on swoje marzenie – wydał płytę składającą się z 14 utworów, zatytułowaną „Przysięgam”.

To nie pierwszy trzebniczanin, który posiada wielki talent i pasję, odnosi sukcesy na arenie ogólnokrajowej, a nawet międzynarodowej, oraz który do pełnego rozwinięcia skrzydeł czy wykonania dalszego kroku potrzebował odrobiny wsparcia. To nie pierwszy już trzebniczan, któremu wsparcia udzielił burmistrz Marek Długozima. Wcześniej byli to także m.in.: pisarka Danuta Kamińska, muzyk Tomasz Kowalski czy Ewelina Lisowska, sportowiec Grzegorz Zieliński, tenisista Jędrzej Orzechowski oraz rajdowiec Karol Guska.

- Jestem dumny, że Gmina Trzebnica może pochwalić się ogromem talentów z różnych dziedzin. Mamy przecież znanych muzyków, artystów, sportowców. To ciężko pracujący na swój sukces ludzie, którzy czasami na swojej drodze spotykają przeciwności losu czy problemy. Tym bardziej cieszę się, że jako gospodarz naszej gminy jestem często w stanie pomóc tym młodym, uzdolnionym osobom, pełnym pasji i zaangażowania w swoje działania. Wiem, że taki kapitał tylko procentuje i wszystkim nam daje pozytywne efekty. Grzegorz Kozal zalicza się do tego grona. Życzę mu wszystkiego co najlepsze na jego prywatnej i zawodowej drodze życia. – powiedział burmistrz Marek Długozima.

- Ta płyta to uwieńczenie blisko 7-letniej pracy, a dla mnie osobiście postawienie grubej kreski w życiu i zamknięcie pewnego etapu raz na zawsze. Jestem dumny z tego, że do pracy nad tą płytą udało mi się namówić jednych z najlepszych producentów w Polsce - Pawbeatsa oraz Złote Twarze. Podobnie pojawienie się w sferze tekstowej Rovera, Stocha i Haja - to po części spełnienie marzeń sprzed kilku lat, a teraz także nagranie numerów z dobrymi kumplami, których dała mi ta muzyka. Każdy koncert w kraju czy za granicą, to masa nowych doświadczeń, poznawania wspaniałych ludzi, ale też multum wspomnień – powiewdział Cornolio i dodał - Szczególnie w „podziemiu”, gdzie ta muzyka działa bez promocji i dużych pieniędzy ciężko jest zrealizować płytę z takimi producentami, w takim studio i jeszcze dodatkowo na koniec móc wziąć ją do ręki i postawić na półce. Mi środków starczyło tylko na dwa pierwsze elementy. W tym środowisku każdy jest dumny z tego skąd pochodzi. Każdy chce, aby fani kojarzyli go ze swoim ukochanym miastem. Dla mnie jest to Trzebnica. Stąd moje gorące podziękowania dla Pana burmistrza Marka Dlugozimy za pomoc w spełnieniu marzeń i w sfinansowaniu znacznej części nakładu. Warto wierzyć i iść za swoimi marzeniami, szczególnie jeśli ma się wokół siebie ludzi, którym też zależy na wsparciu młodych. I za to jeszcze raz serdecznie dziękuję!

IMG_8710.jpeg
Płyta trzebniczanina Grzegorza Kozala, występującego pod pseudonimem Cornolio, zatytułowana „Przysięgam”.

DSC_0006.jpeg
Podczas spotkania z burmistrzem Markiem Długozimą, Grzegorz Kozal serdecznie dziękował za pomoc i wsparcie przy spełnieniu marzenia, wręczając egzemplarz swojej debiutanckiej płyty.