Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Prace przy inwestycjach idą pełną parą


ujezdziec mały.jpeg Ujeździec Mały. Budowa nowej świetlicy w Ujeźdźcu Małym. Obecnie trwają prace przy dachu nowego obiektu który posłuży mieszkańcom do spotkań, integracji, narad oraz podejmowania inicjatyw i możliwości organizowania wydarzeń.

kuźniczysko droga.jpegRemont dróg w Kuźniczysku trwa – przebudowana jest droga gminna pomiędzy Kuźniczyskiem a Pęciszowem oraz drogi do niej styczne. Remont dróg, budowa chodnika na głównej drodze, oraz montaż progów zwalniających, to wspólne elementy poprawiające komfort życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej.

Biedaszkow maly.jpegBiedaszków Mały. Wyremontowana świetlica w Biedaszkowie Małym. Spotkanie burmistrza Marka Długozimy i pracownika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego z sołtysem Władysławem Gdowskim oraz wykonawcą inwestycji Kazimierzem Zającem. Przy świetlicy powstała także wiata, a w planach jest budowa nowego placu zabaw dla dzieci.

zolnierzy wrzesnia.jpegPrzy ul. Żołnierzy Września zamontowano nową wiatę przystankową. W związku z modernizacją ul. Daszyńskiego i budową deptaka oraz reorganizacją ruchu drogowego przystanek autobusowy został przeniesiony z ul. Obornickiej na Żołnierzy Września.

cmentarz parking.jpegPrzy cmentarzu, pomiędzy ul. Spokojną a ul. Obornicką, powstał parking na 24 pojazdy. To duże udogodnienie dla odwiedzających groby bliskich, szczególnie w czasie niedziel, świąt i uroczystości pogrzebowych. Do tej pory parkowanie przy cmentarzu na ul. Spokojnej było sporym problemem.

 IMG_8763.jpegDodatkowym udogodnieniem dla odwiedzających cmentarz będzie zamontowana furtka wejściowa od strony ul. Obornickiej i ścieżka prowadząca do niej od nowego parkingu. W planach jest także wykonanie chodnika od ul. Przemysłowej do końca cmentarza.

 TCKiS (4).jpegKompleksowa modernizacja Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu została podzielona na etapy. Pierwszy z nich obejmuje przebudowę Sali kinowej oraz Sali „Retro”. Wymienione zostaną fotele, system dźwiękowy, dostosowany do zakupionego już nowoczesnego projektora. Również scena zostanie przebudowana i dostosowana do najnowocześniejszych rozwiązań. Prace nad tą ważną i długo oczekiwaną inwestycją nadzoruje regularnie burmistrz Marek Długozima.

TCKiS (1).jpegTrwają prace związane z dobudową wejścia głównego do remontowanej sali kinowej. Wybrana została ziemia oraz wylane zostały fundamenty. Wejście posłuży także za przejście podziemne do uruchomionych w późniejszym etapie kawiarenek mieszczących się na parterze, tam będą się znajdować również toalety.

sala retro TCKiS.jpegSala retro TCKiS. I etap modernizacji obejmuje także kompleksowy remont Sali „Retro”. Odmieniona sala zachowa swoje właściwości do przeprowadzania w niej przyjęć, bankietów i wesel, a ponadto, dzięki zamontowaniu dodatkowego sprzętu, będzie w niej można także organizować spotkania biznesowe, konferencje oraz szkolenia.

szkola muzyczna.jpegZagospodarowanie przestrzeni przy Szkole Muzycznej. Powstają alejki spacerowe, które zostaną uzupełnione o elementy małej architektury, jak ławki i lampy oraz kosze. Na jednej z ławeczek będziemy mogli spotkać rzeźbę patrona szkoły – prof. Edmunda Kajdasza. Całość zostanie wykończona trawą, kwiatami i krzewami. Istniejąca furtka, prowadząca na teren szkoły z ul. Leśnej zostanie poszerzona.

 Komorówko.jpegW Komorówce istniejąca i wysłużona świetlica, również podległa kompletnemu remontowi, który obejmował swym zakresem malowanie, wymianę okien i drzwi powstanie sanitariatów, pomieszczenia socjalnego, kuchni oraz naprawę elewacji. Powstanie tu również plac zabaw.

 biedaszków wielki.jpegW Biedaszkowie Wielkim powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Sołtys Andrzej Janik nie kryje zadowolenia ze zrealizowanej inwestycji. To kolejne nowoczesne, wielofunkcyjne boisko na terenie trzebnickich sołectw. Podobne powstały m.in. w Szczytkowicach, Brzykowie, Masłowie, Kuźniczysku, Boleścinie. Boisko na ukończeniu jest również w Ligocie.

 ligota.jpegBoisko wielofunkcyjne powstaje także w Ligocie. Jest już prawie gotowe. Trwają prace przy montażu ogrodzenia. Podobne boiska zbudowano niedawno w Szczytkowicach i Brzykowie.

 kuźniczysko dach (2).jpegKończy się remont łącznika dachu Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku, wymieniono poszycie dachowe, które także uszczelniono. Prace prowadzi firma Kazimierz Zając.

IMG_8819.jpegNowy plac zabaw dla dzieci w Ujeźdźcu Wielkim powstał przy Zespole Szkół. Skorzystają z niego głównie dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie szkoły. - Wymiana urządzeń na tym placu zabaw to dla nas uzupełnienie ukończonego latem remontu. Teraz nasi najmłodsi uczniowie będą mogli korzystać z tego barwnego miejsca rozrywki – powiedział Dyrektor Mariusz Szkaradziński.

Brochocin.jpegPo remoncie świetlicy w budynku stacji kolejowej, Brochocin wzbogaca się o nowy plac zabaw dla dzieci. Plac zbudowano przy świetlicy, dzięki czemu miejsce to będzie tętniło życiem i umożliwiało częstsze spotkania i podejmowanie kolejnych inicjatyw – zapewnia Sołtys Barbara Świdzińska.

1.jpegTrwa remont ulicy Wrocławskiej, kończy się budowa murku oporowego. Przebudowa obejmuje fragment ulicy zaczynający się na wysokości skrzyżowania z ul. Armii Krajowej aż do wjazdu do ulicy Nowej. Prace prowadzi firma Gembiak-Mikstacki Sp.j z Krotoszyna. Co warte podkreślenia, dzięki remontowi mieszkańcy tego fragmentu ulicy zyskają dodatkową przestrzeń, w której powstaną parkingi.