Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Zawody Wędkarskie

Tradycyjnie już, w dniu Trzebnickiego Święta Sadów, odbywają się także Zawody Wędkarskie Ligi Zaprzyjaźnionych Kół o Puchar Burmistrza Marka Długozimy, organizowane Polski Związek Wędkarski Koło nr 23 w Trzebnicy przy wsparciu Gminy Trzebnica. 21 września zawodnicy walczyli indywidualnie, drużynowo oraz o Puchar Burmistrza za Największą Rybę. Dodatkowo prezes koła Karol Wszołek wręczył burmistrzowi Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa, przyznany Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie.

Przy trzebnickich stawach zgromadziło się około 80 pasjonatów wędkarstwa, by wziąć udział w zawodach rozegranych zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego i RAPR. Do Trzebnicy przyjechali zawodnicy z Milicza, Siechnic, Prusic, Obornik Śląskich, Oleśnicy oraz grupa Fishing 24. W rozgrywkach drużynowych najwięcej punktów zgromadzili kolejno: Fishing 24, Trzebnica i Milicz, zdobywając trzy pierwsze miejsca. Puchar Burmistrza Marka Długozimy za Największą Rybę otrzymał Bartosz Wawerczyk, który złowił karasia złocistego o wadze 1300 g. Tradycyjnie już zawody zakończono na wyspie Stawu Zdrojowego, gdzie zawodnicy otrzymali posiłek regeneracyjny oraz gdzie wręczono puchary i dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Ważnym punktem spotkania było także wręczenie burmistrzowi Markowi Długozimie przez prezesa koła Karola Wszołka Medalu za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa i podziękowanie za lata owocnej współpracy, przychylności i wsparcia dla działań i rozwoju koła wędkarskiego w Trzebnicy, które działa naprawdę prężnie i odnosi liczne sukcesy sportowe. Z wnioskiem o przyznanie takiego medalu wystąpiło trzebnickie koło. Następnie wniosek musiał być poparty przez Zarząd Okręgu Wrocławskiego, na podstawie oceny Komisji ds. Odznaki, która zaopiniowała przyznanie medalu na podstawie dokumentacji poświadczającej długoletnią współpracę burmistrza Marka Długozimy z Kołem nr 23 w Trzebnicy. Ostatni etap, to pozytywna decyzja Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie.

Warto dodać, że zawody wędkarskie w Trzebnicy, które towarzyszą Świętu Sadów odbywają się już od 23 lat. A w przyszłym roku Koło nr 23 w Trzebnicy obchodzić będzie piękny jubileusz – 60 lat działalności.

zawody (2).jpeg
Pamiątkowe zdjęcie uczestników Zawodów Wędkarskich Ligi Zaprzyjaźnionych Kół.

zawody (1).jpeg
Karol Wszołek – Prezes Koła Wędkarskiego w Trzebnicy uroczyście wręczył burmistrzowi Markowi Długozimie Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa.

zawody (4).jpeg
Legitymacja i Medal dla Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa.

zawody (3).jpeg
Zawody trwały kilka godzin i odbyły się na terenie Stawów Trzebnickich.