Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Owocowy zawrót głowy

W miniony weekend 3-5 października w Centrum Handlowym Marino we Wrocławiu odbył się jesienny kiermasz pod hasłem „Owocowy zawrót głowy”. Prezentowane były produkty lokalnych ogrodników, sadowników i pszczelarzy Gminy Trzebnica. Kolejne spotkanie - 7, 8 i 9 listopada.

Już od piątkowego ranka w przestrzeni handlowej Marino pojawiły się stoiska handlowe, które w mgnieniu oka wypełniły się po brzegi jabłkami, śliwkami, orzechami, miodem oraz zdrową żywnością. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów, którzy przez cały weekend mogli kosztować wyjątkowe, trzebnickie produkty. Wszyscy przedsiębiorcy wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością w prowadzeniu stoisk, a rozmowy z klientami, spostrzeżenia i uwagi dotyczące upraw cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla wielu jabłka, śliwy, czy miody od razu zostały utożsamione z trzebnickimi wzgórzami oraz z corocznym Trzebnickim Świętem Sadów.

Gmina Trzebnica była godnie reprezentowana przez: Pana Zbigniewa Piziewicza i jego zespół promujący malownicze sady w Księginicach, smak, tradycje i oryginał; braci Jakuba i Szymona Celmerów, których wspierali przedstawiciele Rodzinnego Gospodarstwa Sadowniczego z Trzebnicy; pana Tomasza Śliwak-Orlickiego – promującego zdrową żywność; państwa Wiesławę i Józefa Jankowskich - właścicieli Pasieki Leśnej, którzy w swojej ofercie zaskakiwali wspaniałymi miodami.

Cała inicjatywa powstała dzięki nawiązaniu współpracy Gminy Trzebnica z CH Marino. Burmistrz Marek Długozima zaprosił do współpracy lokalnych przedsiębiorców, sadowników, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i przyczynili się do godnego reprezentowania naszej gminy. Ponadto przedsięwzięcie otrzymało wsparcie ze strony Marino w postaci licznych działań promocyjnych.

Główny cel projektu to promocja zdrowych i świeżych produktów pochodzących z lokalnych upraw i produkcji oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Kolejny kiermasz z cyklu „Owocowy zawrót głowy” odbędzie się już za miesiąc w dniach 7-9 listopada. Natomiast osoby zainteresowane grudniowym kiermaszem świątecznym już dziś serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu z Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

DBAJMY O ZDROWIE, DOCENIAJMY LOKALNE PRODUKTY, PYSZNE I NIEZASTĄPIONE!
 

marino_plakat_nowy.jpeg

DSCF6334.jpeg

DSCF6411.jpeg

DSCF6381.jpeg