Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Na ul. Elizy Orzeszkowej powstaje nowy chodnik

Rozpoczęły się prace związane z demontażem chodnika znajdującego się na ulicy Elizy Orzeszkowej. Stara płyta brukowa zostanie zamieniona na kostkę - tym samym chodnik stanie się bezpieczniejszy, a okolica zyska na estetyce. Prace prowadzi firma Brukarstwo Marek Krzak. Co równie ważne, w robót prowadzonych prac powstaną również miejsca parkingowe na ulicy Armii Krajowej.

- Ulica Elizy Orzeszkowej jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym dla dzieci, które często skracają sobie w ten sposób drogę do Szkoły Podstawowej nr 2 czy nowopowstałej Szkoły Muzycznej. Dlatego wychodząc na przeciw potrzeb mieszkańców tej okolicy, postanowiłem poddać ten teren remontowi – powiedział Burmistrz Marek Długozima

- Tyle lat te płyty wystawały w chaotyczny sposób z chodnika, często potykały się o nie dzieci, wreszcie ktoś zrobił z tym porządek. Cieszę się, że Burmistrz usłyszał nasze prośby i dostrzegł jak poważny był to problem – powiedział wieloletni mieszkaniec ulicy Elizy Orzeszkowej Andrzej Karyś i dodał - teraz nie tylko zyskamy bezpieczny chodnik, ale również poprawi się wygląd naszej ulicy.

Chodnik będzie również wyprowadzony na ulicę Armii Krajowej w stronę wiaduktu kolejowego. Powstaną tam także dodatkowe miejsca parkingowe tak, by odciążyć ulice z aut, które parkują obecnie przy krawężnikach.

IMG_8618.jpeg
Burmistrz Marek Długozima, wykonawcy Marek Krzak, Edward Cichosz oraz z wieloletni mieszkaniec ulicy Elizy Orzeszkowej Andrzej Karyś.

IMG_8616.jpeg
Trwają prace remontowe.

IMG_8624.jpeg
Tu powstaną dodatkowe miejsca parkingowe.

IMG_8625.jpeg
Burmistrz Marek Długozima, wykonawcy Marek Krzak, Edward Cichosz oraz mieszkanka ul. Armii Krajowej.