Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu

Gmina Trzebnica znalazła się w gronie zwycięzców II Edycji Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Jest to ogólnopolska inicjatywa, w której udział wzięło ponad
15 tyś. instytucji publicznych z 2479 gmin.

Organizatorzy plebiscytu - Warszawska Grupa Doradców PR - mieli trzy podstawowe cele: nagrodzenie najlepszych samorządów, podkreślenie znaczenia mediów lokalnych i regionalnych w kreowaniu wizerunku miejsca oraz udowodnienie, że nawet niewielkie gminy mogą prowadzić skuteczną komunikację społeczną.

- Dzięki takim inicjatywom wzrasta w społeczeństwie świadomość roli, jaką odgrywa sprawna komunikacja. Korzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy gmin. Uważam, że nagrodzenie dobrych przykładów i wyróżnienie nas w plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” pomoże w ulepszeniu polityki informacyjnej na linii urzędnicy – mieszkańcy – media – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Rywalizacja samorządów trwała od 5 marca i zakończyła się sukcesem 50 instytucji, w tym Gminy Trzebnica. W pierwszym etapie urzędy otrzymywały nominację. Mogli jej udzielić dziennikarze lokalni oraz mieszkańcy. W drugim - odbywało się głosowanie. Wygrały te urzędy, które otrzymały najwięcej głosów. Zwycięzcy otrzymali indywidualizowaną, szklaną statuetkę i prestiżowy certyfikat „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”.

IMG_8773.jpeg