Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Małżeństwa na medal

Państwo Alicja i Franciszek Laskowscy oraz Joanna i Zygmunt Raczykowie 27 września w sali trzebnickiego Ratusza zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia w imieniu prezydenta RP wręczył burmistrz Marek Długozima, który wnioskował o ich przyznanie. Ukradkiem ocierane łzy wzruszenia i radości pokazały, jak ważny był to dzień wśród tych minionych 50 lat razem.

Państwo Alicja i Franciszek Laskowscy

Pan Franciszek urodził się w miejscowości Rosochy, pani Alicja w miejscowości Monasterzyska (dzisiejsza Ukraina). Los sprawił, że poznali się 1963 roku, a rok później byli małżeństwem. Ślub cywilny państwo Laskowscy wzięli 1 sierpnia 1964 roku.
Najpierw zamieszkali w pobliżu Milicza, by potem na kolejne, długie i szczęśliwe lata wspólnego życia przenieść się do Trzebnicy. Mają dwóch synów: Jarosława i Krzysztofa oraz czworo wnucząt, a właściwie wnuczek: Maję, Julię, Idę i Martę. Pytani o sukces na dobre życie we wspólnocie małżeńskiej zgodnie odpowiadają: Najbardziej cementuje dobre serce.
Pan Franciszek uwielbia oddawać się swoim pasjom. W wieku 60 lat nauczył się jeździć na nartach, lubi też pływać, jeździć na rowerze. Pani Alicja, choć sama o sobie mówi, że jest typową domatorką i lubi pracować w domu, nie zniechęca męża do licznych hobby i często towarzyszy mu podczas wyjazdów. Chętnie też spacerują po Trzebnicy, która jak przyznają również zgodnie: Naprawdę wyładniała!

IMG_8332.jpeg
IMG_8348.jpeg
IMG_8355.jpeg
IMG_8410.jpeg

----------------------------------------------------------------------


Państwo Joanna i Zygmunt Raczyk

Druga para, która we wrześniu świętowała swój jubileusz 50-lecia małżeństwa, to państwo Joanna i pan Zygmunt Raczykowie. W Trzebnicy mieszkają od ponad 40 lat. Pani Joanna pochodzi z miejscowości Jaźwiny, a pan Zygmunt z miejscowości Bogucice. Pobrali się 22 sierpnia 1964 roku. Pan Zygmunt pracował w Rejonie Dróg Publicznych. W 1968 roku zdobył tytuł Mistrza Powiatu w rzucie oszczepem. Dziś z wielkim zaangażowaniem działa w Związku Działkowców Polski. Razem z żoną chętnie oddają się pasji i pracy w ogrodzie. Doczekali się narodzi 3 córek: Małgorzaty, Alicji i Agnieszki oraz jednego syna Mariusza. Mają także ośmioro wnucząt. Pytana o to, co decyduje o sukcesie małżeństwie, pani Joanna odpowiada od razu: miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dodatkowo wzajemny szacunek i umiejętność rozwiązywania konfliktów.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które parom, w imieniu prezydenta RP, wręczył burmistrz Marek Długozima, są wyjątkowym odznaczeniem. Jak podkreślił gospodarz miasta, niewiele jest par, którą mogą dostąpić takiego zaszczytu. – Jesteście wspaniałym wzorem i przykładem nie tylko dla swoich dzieci, ale również dla całej wspólnoty samorządowej, wszystkich mieszkańców i za to Wam ogromnie dziękujemy – podsumował burmistrz życząc parom kolejnych długich i szczęśliwych lat razem.


IMG_8422.jpeg
IMG_8450.jpeg
IMG_8463.jpeg
IMG_8484.jpeg