Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trwa przebudowa TCKiS

Rozpoczął się pierwszy etap remontu budynku Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. W jego skład wchodzi między innymi modernizacja sali kinowej oraz Sali „Retro”, a także wybudowanie wejścia głównego do kina. Prace prowadzi AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o. z Wrocławia.

Na placu budowy widać już wyraźne ślady prowadzonego remontu. – W miejscu, w którym obecnie wybrana została ziemia, powstanie wejście do odnowionej sali kinowej, będzie to jedyne wejście do zmodernizowanego i wielofunkcyjnego kina – mówi nam Ryszard Siwik, nadzorujący budowę pracownik wydziału Techniczno-Inwestycyjnego. Jak się od niego również dowiadujemy, wejście posłuży także za przejście podziemne do uruchomionych w późniejszym etapie kawiarenek mieszczących się na parterze, tam będą się znajdować również toalety.

Zakończył się demontaż krzesełek oraz sceny, podobny proces dotyczył Sali „Retro”, w której zdemontowano parkiet oraz elementy dekoracyjne. Budowa wejścia głównego do kina ma się zakończyć wraz z końcem listopada tego roku, do końca grudnia natomiast planowane jest zakończenie remontu Sali „Retro”, wtedy też przeniesiona zostanie tam administracja TCKiS, a główny budynek poddany zostanie kompleksowemu remontowi.

Co warte podkreślenia, remontowana sala kinowa, która ma być gotowa w połowie przyszłego roku, będzie wyposażona w podniesioną w stosunku do obecnego układu widownię oraz nowoczesne fotele, by komfort widza był taki, jak w nowoczesnych multipleksach. Potwierdzeniem najwyższych standardów będzie również projektor wyświetlający obraz w najwyższej z możliwych jakości 4K (4 tys. pikseli) oraz nowoczesny system udźwiękowienia sali.

IMG_7075.jpeg
Burmistrz Marek Długozima kontroluje postęp prac. Na zdj. ze Zbigniewem Zarzecznym, naczelnik wydziału TI, Ryszardem Siwikiem, pracownikiem Wydziału TI oraz Maciejem Jarosławskim, kierownikiem budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o.

IMG_8079.jpeg
Trwają prace przy budowie wejścia do remontowanej sali kinowej.

IMG_8093.jpeg
Remont sali retro.

DSC_0040.jpeg
Remont sali kinowej.