Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowy i kolorowy

Dzieci z Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy otrzymały piękny prezent od Gminy Trzebnica i Fundacji Golden Tulip - nowoczesny i kolorowy plac zabaw. Uroczystość otwarcia odbyła się 19 września, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka.

Podczas otwarcia ogromnej radości z realizacji długo oczekiwanej inwestycji nie kryła przede wszystkim dyr. przedszkola Beata Szadkowska. Wyraziła szczerą wdzięczność wobec burmistrza gminy Trzebnica Marka Długozimy, który dotrzymał danego wcześniej słowa, a dodatkowo zaprosił do współpracy Fundację Golden Tulip Państwa Katarzyny i Artura Trawińskich. Nowe zagospodarowanie przestrzeni przy Przedszkolu nr 1 powstało bowiem dzięki wspólnemu finansowaniu tego przedsięwzięcia przez gminę i fundację. To nie jedyny projekt, który w Trzebnicy wsparła fundacja państwa Trawińskich. Dzięki ich zaangażowaniu, w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 2 powstała pracownia multimedialna do nauki języków obcych, a dzieci z trzebnickich rodzin wielodzietnych mogą liczyć na dofinansowanie przy szczepieniach.

W piątkowe popołudnie, podczas uroczystości otwarcia placu zabaw, burmistrz Marek Długozima dziękował państwu Trawińskim za wsparcie, a dzieciom życzył wielu godzin udanej zabawy wśród tylu nowych atrakcji. - To przedszkole zasługiwało na pozytywne zmiany. I powiem więcej - to dopiero początek. Mogę już dziś zdradzić, że w przyszłym roku planuję kompleksowy remont budynku! - te słowa włodarza otrzymały największe brawa wśród zgromadzonych rodziców.

Uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym symbolicznego otwarcia placu zabaw dokonali: dyrektor Beata Szadkowska, burmistrz Marek Długozima, Artur Trawiński z Fundacji Golden Tulip oraz przedszkolaki: Zosia i Piotruś Kuniccy.
O krótką modlitwę oraz poświęcenie miejsca poproszono ks. Wojciecha Czarnotę SDS z parafii św. Bartłomieja i Jadwigi Śl. w Trzebnicy.

Wykonawcą inwestycji była firma Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Adruszewski z Trzęsowic. Koszt nowego placu zabaw to ok. 200 tys. zł.

IMG_7301.jpeg Nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 1 powstał dzięki współpracy Gminy Trzebnica i Fundacji Golden Tulip.

IMG_7303.jpeg  Znajdziemy tu podstrefy dla dzieci w różnym wieku i miejsce piknikowe.

IMG_7335a.jpeg Goście na chwilę przed otwarciem placu zabaw.

IMG_7385.jpeg Przecięcia wstęgi i tym samym symbolicznego otwarcia placu zabaw dokonali: dyrektor Beata Szadkowska, burmistrz Marek Długozima, Artur Trawiński z Fundacji Golden Tulip oraz przedszkolaki: Zosia i Piotruś Kuniccy.

IMG_7414.jpeg Plac zabaw poświęcił ks. Wojtek Czarnota SDS z parafii św. Jadwigi i św. Bartłomieja.

IMG_7425.jpeg Dzieci z radością przyjęły wyjątkowy prezent z okazji Dnia Przedszkolaka.

IMG_7436.jpeg

IMG_7476.jpeg Ogromnej radości z realizacji długo oczekiwanej inwestycji nie kryła dyr. przedszkola Beata Szadkowska. Dziękowała przede wszystkim burmistrzowi za realizację projektu.

IMG_7482.jpeg Słowa wdzięczności skierowano również do Artura Trawińskiego z Fundacji Golden Tulip.

IMG_7494.jpeg I do przedstawicieli firmy Free Kids - wykonawców projektu, a także do projektanta Radosława Maciejewskiego.


IMG_7509.jpeg Również dzieci w swoich występach artystycznych wyrażały radość z nowej przestrzeni.

IMG_7545.jpeg Ważną częścią uroczystości było pasowanie na przedszkolaka.

IMG_7547.jpeg

IMG_7563.jpeg Poza największym z preznetów - pięknym placem zabaw na dzieci czekała niespodzianka w postaci słodyczy.

IMG_7586.jpeg

---

W kilku słowach o nowym placu zabaw:

IMG_7450a.jpeg

Burmistrz Marek Długozima:
- Jak powiedział Janusz Korczak: Kiedy się dzieci śmieją, śmieje się cały świat. Ogromnie się cieszę, że otwieramy kolejny duży i nowoczesny plac zabaw w naszej gminie, który będzie służył zabawie, edukacji i pomoże milej spędzić czas w przedszkolu. Moment tej uroczystości jest szczególny, bowiem dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka i z tej okazji życzę wszystkim maluchom, by w tym miejscu spełniały się Wasze dziecięce marzenia. Warto dodać, że realizacja projektu nie byłaby możliwa bez ludzi dobrej woli i za okazane wsparcie chciałbym serdecznie podziękować Fundacji Golden Tulip państwa Katarzyny i Artura Trawińskich. Mam również nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wspólnie wyremontować budynek przedszkola, które wśród trzebniczan cieszy się opinią „rodzinnej placówki”. Słowa wdzięczności kieruję również w stronę dyrektor Beaty Szadkowskiej, która prowadzi placówkę. Sam mam do tego miejsca szczególny sentyment. Bawiłem się tu jako dziecko i z tego czasu pamiętam również panią dyrektor, a swoje dzieciństwa przeżywały tu także moje siostry.


IMG_7432.jpeg

Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały Beata Szadkowska:
Od dziś nasze dzieci mogą korzystać z placu zabaw, który jest dostosowany do ich wieku i podzielony na strefy tematyczne. Plac, który służył nam do tej pory, miał już ponad 40 lat, więc z pewnością zasługiwał na remont. To, co uzyskaliśmy teraz, to pięknie wyposażony ogród, w którym jest strefa dla dzieci najmłodszych - żłobkowych, są strefy dla dzieci starszych, ścieżki dydaktyczne, a także strefa piknikowa. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za realizację projektu i pozyskanie do współpracy Fundacji Golden Tulip państwa Katarzyny i Artura Trawińskich. Plac zabaw jest piękny! Wykonawcy firmie Free Kids dziękujemy także za ogromne zaangażowanie w realizację projektu i dopilnowanie wielu szczegółów. Warunki do zabawy naszych dzieci stały się dużo lepsze, a utworzenie nowoczesnego placu zabaw uczyniło nasz plac bardziej przyjaznym.

IMG_7465.jpeg

Artur Trawiński Fundacja Golden Tulip: - Z żona pomagamy już nie po raz pierwszy. To wspaniałe uczucie móc zrobić coś dla innych. W ostatnich latach z Fundacją Golden Tulip wybudowaliśmy szkołę w Mozambiku, w tej chwili budujemy tam szpital. Cały czas staramy się otwierać na potrzeby innych. Dotyczy to również gminy Trzebnica, w której będziemy mieszkać. Ostatnio ufundowaliśmy pracownię multimedialną w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 2. Dziś cieszę się, że udało nam się wspólnie wybudować ten piękny plac zabaw. Mam nadzieję, że dzieci będą korzystały z niego długo i szczęśliwie. Chciałbym też pogratulować panu burmistrzowi i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.