Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Zagospodarowanie terenu przed Szkołą Muzyczną

Szkoła Muzyczna już działa, ale to nie koniec prac z nią związanych. Trwa bowiem aranżacja terenu przed budynkiem szkoły, tak by powstał tam park, który wspólnie z kompleksem oddanej w tamtym roku Szkoły Podstawowej nr 2 i wspomnianej Szkoły Muzycznej stworzą idealną przestrzeń do nauki i relaksu.

Na terenie przed szkołą odbyło się spotkanie robocze, w którym wzięli udział: burmistrz Marek Długozima, pracownica wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Grażyna Jakubowska, Danuta Stacherzak z firmy PPHU Zieleń oraz Jerzy Bokrzycki, który zaprojektował i wykona pomnik patrona szkoły prof. Edmund Kajdasz, który jak przystało na opiekuna obiektu, będzie spoglądał na uczące się dzieci zasiadając na ławce znajdującej się tuż przy głównym wejściu. Pomnik profesora zostanie odlany z brązu. Teren przed Szkołą Muzyczną będzie posiadał główną ścieżkę, prowadząca od furtki na ulicy Leśnej, jak również dwie boczne ścieżki, okalające całość parku, na którym nie będzie brakowało zieleni i konstrukcji kwiatowych. W centralnym punkcie znajdzie się fontanna nawiązująca stylem do tej, jaka była tu jeszcze w czasach uzdrowiskowych. Powstanie tu również mini scena.

 - Po zagospodarowaniu zieleni na tym terenie powstanie tu piękny obszar, służący uczniom za inspirujący zakątek, tym bardziej w obliczu tego z jakiego rodzaju szkołą mamy tu do czynienia – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał – Szkoła Muzyczna, jej iluminacja świetlna, teren wokół budynku, a także bliskie sąsiedztwo stawów trzebnickich sprawią, że będzie to jeden z najpiękniejszych zakątków Trzebnicy, pozostając na długie lata jej wizytówką.

SAM_6061.jpeg
Burmistrz Marek Długozima, Grażyna Jakubowska z wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Danuta Stacherzak z firmy PPHU Zieleń oraz Jerzy Bokrzycki.
 

SAM_6072.jpeg