Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Sto lat dla stulatki

Urodziła się w niewielkiej miejscowości Wełecz koło Buska. Był 14 sierpnia 1914 roku, a to znaczy, że od tamtej chwili minęło dokładnie 100 lat! Pani Władysława Musiał nie kryła wzruszenia, gdy odwiedził ją burmistrz Marek Długozima. – Cieszę się, że mogę świętować w takim towarzystwie – powiedziała jubilatka.

- Pani Władysławo, w imieniu własnym i całej wspólnoty samorządowej Gminy Trzebnica życzę Pani przede wszystkim dużo zdrowia i tego, by św. Jadwiga nad Panią czuwała. Przekazuję również najserdeczniejsze gratulacje i życzę doznawania na co dzień wspierającej miłości rodzinnej oraz satysfakcji z osiągnięć dzieci, wnuków i prawnuków – 21 sierpnia podczas spotkania burmistrz Marek Długozima wręczył jubilatce kwiaty i prezent – ciepły koc na jesienne i zimowe chłodne wieczory.

Pani Władysława jest pacjentką Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dorosłych, który prowadzą siostry Boromeuszki w Trzebnicy. Ze względu na stan zdrowia wymaga ciągłej opieki. Swój niezwykły jubileusz świętowała w otoczeniu bliskich i rodziny. Na pytanie, co trzeba robić, by dożyć stu lat, odpowiada wyjątkowo skromnie: pracować, kochać się wzajemnie i szanować.

Jest wdzięczna wszystkim, którzy pomagają jej w codzienności: pani Liliannie Bawey, pani Danucie Bonczarowskiej i dyrektor Zakładu siostrze Weronice. Podczas spotkania z burmistrzem Markiem Długozimą jubilatka nie kryła wzruszenia. Zachęcona przez personel zakładu w dowód wdzięczności za niezwykłe odwiedziny i prezenty zaśpiewała dobrze znaną wszystkim biesiadną pieśń „Szła dzieweczka do laseczka”, czym wzbudziła podziw wśród gości.

DSC_0691.jpeg
Od lewej: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebnicy Anna Piotrowska, Lilianna Bawey, Władysława Musiał, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Dyrektor Zakładu Siostra Weronika, Danuta Bonczarowska.