Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Powstanie park dla psów

Miłośnicy czworonogów już niebawem będą mogli trenować ze swoimi zwierzętami w specjalnym parku dla psów, który powstanie przy ul. Leśnej w okolicy Lasu Bukowego i Stawów Trzebnickich – w niecce, gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw kompleksu sanatorium. Jest to projekt, który zajął wysokie miejsce w głosowaniu mieszkańców Gminy Trzebnica w ramach budżetu obywatelskiego.

Park wyposażony w urządzenia specjalnie zaprojektowane do trenowania i zabawy z psami – m.in. w tunele, wahadła, drabinki - podzielony będzie na strefy dla większych i mniejszych piesków. Cały obiekt będzie oświetlony, zamontowane zostaną także ławeczki oraz kosze na śmieci i psie odchody. Obecnie trwa kompletowanie dokumentacji oraz prace projektowe.

Inicjatorami pomysłu są założyciele tworzącego się w Trzebnicy stowarzyszenia na czele z Prezes Małgorzatą Miśtą oraz Adą Kosowską, Magdaleną Orzechowską, Ewą Atamańczyk oraz Pawłem Mandziejem. Cele Stowarzyszenia „Trzebnicki Klub Psa”, to: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży odpowiedniego stosunku do zwierząt, edukowanie w zakresie bezpiecznego zachowania wobec psów, pomoc zwierzętom bezdomnym i uwrażliwianie społeczeństwa na ich potrzeby, promowanie aktywnych form wypoczynku z psem oraz zorganizowanie w mieście psiego parku.

Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego pokazało, że istnieje realne zapotrzebowanie na tego typu miejsce w naszym mieście. Stąd decyzja o rozpoczęciu procedury i wybudowaniu parku dla psów. Miejsca nie wybrano przypadkowo. Okolice Stawów Trzebnickich i Lasu Bukowego, to najczęstszy cel spacerów trzebniczan z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Teraz będą mogli także skorzystać z profesjonalnych urządzeń dostosowanych do potrzeb zwierząt oraz rozwijających ich umiejętności, formę i zapewniających rozrywkę. Spotkania w psim parku będą także doskonałą okazją dla integracji trzebnickiego środowiska miłośników psów i wymiany doświadczeń w związku z hodowaniem i trenowaniem swoich pupili. Parki dla psów cieszą się ogromną popularnością. W Polsce są one nowością i pojawiają się dopiero w większych miastach.

IMG_4499---po.jpeg
Od lewej: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Monika Biłas - Wydział Technicnzo-Inwestycyjny, Małgorzata Miśta, Jakub Szurkawski - Naczelnik Wydziału Promocji, Grzegorz Mista, Daniel Buczak - Sekretarz Gminy Trzebnica.

psi park polkowice fot. pawel pazdzior 2.jpeg
Podobne urządzenia do trenowania i zabawy z psami pojawią się w Trzebnicy.