Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Bezpiecznie Gospodarstwo Rolne, to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcję pracy, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. W dolnośląskim etapie wyróżniono dwa gospodarstwa z Gminy Trzebnica – Państwa Włodarskich z Taczowa Małego raz Państwa Wawruszczaków z Głuchowa Górnego.

W uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień, która odbyła się 27 sierpnia we Wrocławiu, uczestniczył także burmistrz Marek Długozima. Wręczył on specjalne upominki (profesjonalne wiertarki) od Gminy Trzebnica dwóm gospodarzom z naszego terenu.

Celem konkursu, jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy w rolnictwie oraz wyłonienie gospodarstw mających osiągnięcia we wdrażaniu tych zasad. W tym roku odbyła się XII już edycja tego konkursu. Komisje konkursowe oceniają przede wszystkim porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwach w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia oraz warunki obsługi zwierząt gospodarskich.

SAM_1043.jpeg
Na gali obecni byli także Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz.