• EN
  • DE

Spotkanie Sołtysów GminyTrzebnica

Przygotowania do Gminnych Dożynek w Szczytkowicach ruszyły pełną parą już wiele dni temu. Jednym z ważnych elementów tego, aby impreza była udana, jest omówienie szczegółów. Na szczęście pamiętali o tym sołtysi wsi biorących udział w dożynkach i organizatorzy święta plonów, czyli Gmina Trzebnica, Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu i Sołectwo Szczytkowice.

29 sierpnia w TCKIS, odbyło się spotkanie organizacyjne, dotyczące planu dożynek. Potwierdzono na nim dotychczasowe ustalenia, m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec i kramik dożynkowy, przemarsz korowodu dożynkowego z Trzebnicką Orkiestrą Dętą czy przyznanie odznaczeń "Zasłużony dla Rolnictwa" dla wybranych mieszkańców wsi z Gminy Trzebnica.

Udział w tym dorocznym święcie potwierdziło wiele sołectw, kilka zdeklarowało się na wystawienie kramików, które zapewne będą się uginałay od ciężaru wymyślnych potraw i domowych ciast.

Motywem przewodnim tegorocznych Dożynek będą marchewki – nie zabraknie marchewkowego dżemu, pysznych marchewkowych rogalików czy soku z marchwi dla najmłodszych w marchewkowym kąciku.

Oprócz atrakcji dla podniebienia będzie również sporo rozrywki – wystąpi kapela Marciny, włoskie przeboje zaśpiewa Roberto Zucaro, zabawę taneczną poprowadzi grupa Fokus, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Blue Cafe. Są tacy, którzy bardziej niż na występ gwiazdy wieczoru czekają na specjalny, jedyny w swoim rodzaju pokaz tańca belgijka w wykonaniu sołtysów Gminy Trzebnica.

Przypominamy, że Gminne Dożynki odbędą się w niedzielę 7 września w Szczytkowicach.

DSCF5852.jpeg