Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej

1 września o godz. 17.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej im. Prof. Edmunda Kajdasza. Podczas krótkiego apelu burmistrz Marek Długozima przekazał Akt Założycielski szkoły na ręce pełniącego obowiązki dyrektora Henryka Rymarczuka.

W nowo wyremontowanych murach szkoły pojawili się uczniowie, rodzice oraz kadra nauczycielska, wśród których obecna była także żona śp. profesora Kajdasza – Krystyna Kajdasz. Choć pogoda nie dopisała, nowym uczniom nie brakowało radości i energii. Wchodząc po schodach, nowi adepci szkoły zachwycali się odremontowanymi schodami, pięknymi widokami z okien, robiącymi wrażenie instrumentami. Rodzice zaś dumnie kroczyli za swoimi pociechami.

Krótkie spotkanie odbyło się w auli szkoły. To właśnie wtedy p.o. dyrektora Henryk Rymarczuk powitał wszystkich obecnych i przedstawił całą kadrę nauczycielską. Chwilę później, z rąk burmistrza Marka Długozimy otrzymał Akt Założycielski szkoły.

- Otwarcie Szkoły Muzycznej to niecodzienne wydarzenie. Bardzo się z tego cieszę, że ten sukces, na który pracowało bardzo dużo osób, mogę dzielić z wami – tymi słowami burmistrz zwrócił się do zgromadzonych i wskazując na kadrę pedagogiczną dodał: - Tu stoi kwiat muzyki. Bardzo długo trwało zanim zgromadziliśmy tutaj najlepszych nauczycieli. Mam nadzieję, że całą swoją wiedzę teraz przekażą wam, drodzy uczniowie. Liczę także na to, że ci młodzi trzebniczanie, którym tym razem nie powiodło się na egzaminach, spróbują swoich sił w następnym roku.

Podziękował także Henrykowi Rymarczukowi za sprawną organizację szkoły, natomiast sekretarzowi Danielowi Buczakowi, dyr. Agnieszce Moździerz i dyr. Grażynie Kanteckiej za wsparcie działań mających na celu stworzenie tej placówki. - Z otwarciem szkoły zdążyliśmy na czas, choć nie było łatwo. Na szczęście wszystko idzie zgodnie z planem. Instrumenty są już zakupione, a meble w drodze – dodał.

Przypomniał także, że w sobotę miało miejsce uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, na której rekomendował nazwisko prof. Edmunda Kajdasza na patrona szkoły. (Więcej o patronie na oficjalnej stronie gminy Trzebnica, przyp. red.). Oficjalne otwarcie placówki będzie miało miejsce 17 października. - Chciałem w tym miejscu przypomnieć, że tego dnia nauczyciele obiecali wystąpić jako chór i zaśpiewać dla zaproszonych gości – dodał burmistrz, a wszyscy obecni przyjęli tę obietnicę z aplauzem.

Chwilę później głos zabrał po. dyrektora Henryk Rymarczuk. - Dzisiejszy dzień to wyjątkowa data, ta godzina, to wyjątkowa godzina, te dzieci, to wyjątkowe dzieci, a rodzice, to wyjątkowi rodzice – tymi słowami dyrektor zwrócił się do zebranych. - Burmistrz wymarzył sobie Szkołę Muzyczną, z determinacją dążył do jej otwarcia. Była krytyka ogromna, gdy jednak szkoła powstała, nagle krytyka umilkła, bo stała się bezpodstawna – dodał, a wszyscy zgromadzeni entuzjastycznie podziękowali burmistrzowi brawami za determinację i walkę z przeciwnościami.

Wśród zgromadzonych na poniedziałkowym apelu pojawił się Marian Kowalski z wnukiem Natanem, który także będzie uczęszczał do szkoły. Zabrał głos po tym, jak burmistrz przypomniał, że Tomek Kowalski, który niedawno uległ poważnemu wypadkowi, od początku popierał decyzję o budowie Szkoły Muzycznej w Trzebnicy . - Wracam właśnie od Tomka. Prosił, żeby was wszystkich pozdrowić i podziękować burmistrzowi za tę inicjatywę. Mam nadzieję, że niedługo on też spotka się z wami w tej szkole - powiedział wzruszony i tym akcentem zakończyło się oficjalne spotkanie z uczniami. Po wyjściu z auli, nauczyciele spotkali się ze swoimi uczniami. Dzień później odbyły się pierwsze lekcje w nowej szkole.

DSC_0511.jpeg
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Muzycznej.

DSC_0531.jpeg
W czasi euroczystości przedstawiona została kadra nauczycielska.

DSC_0547.jpeg
Burmistrz Marek Długozima witał uczniów w nowo otwartej Szkole Muzycznej.

DSC_0561.jpeg
Burmistrz Marek Długozima przekazał także Akt Założycielski Szkoły Muzycznej na ręce Dyrektora Henryka Rymarczuka.

DSC_0569.jpeg
Marian Kowalski towarzyszył swojemu wnukowi Natanowi w spotkaniu rozpoczunającym naukę w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Wygłosił także kilka słów do zebranych.