Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne inwestycje w Gminie Trzebnica

Wraz z nastaniem wiosny, w mieście oraz miejscowościach gminnych rozpoczęły się prace przy realizacji wielu nowych inwestycji, mających poprawić komfort życia mieszkańców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom trzebniczan oraz próbując rozwiązać problemy komunikacyjne przystąpiono do działań, dzięki którym w Trzebnicy powstanie ponad 200 nowych miejsc parkingowych. Większość z nich pojawi się w okolicach Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi, w ramach projektu „Południowo-Zachodni Szlak Cysterski”. Parking przy ul. Jana Pawła II pomieści po przebudowie 18 samochodów osobowych, natomiast te przy ul. Grunwaldzkiej oraz H. Pobożnego po 20 pojazdów. Z kolei przy placu na ul. H. Brodatego znajdować się będzie toaleta dla turystów, a parking zaprojektowano na potrzeby 20. autobusów wycieczkowych.

IMG_2458.jpeg

Jedna z najważniejszych inwestycji pojawi się w miejscu obecnego dworca autobusowego, mieszczącego się na placu M.J. Piłsudskiego. Po jego gruntownej przebudowie powstanie duży parking w centrum miasta, mieszczący aż 90 aut. Do końca września tego roku zaplanowano także uruchomienie Punktu Informacji Turystycznej w Urzędzie Miejskim (w miejscu kiosku prasowego), natomiast w budynku dworca kolejowego - multimedialnego infokiosku.

IMG_3239.jpeg

Prace przy budowe parkingu na ul. Grunwaldzkiej, przeznaczonego na ok. 20 pojazdów.

IMG_2882.jpeg

Przetarg na przebudowę Punktu Informacji Turystycznej w miejscu kiosku prasowego wygrała firma pana Kazimierza Zająca z Trzebnicy.

DSC00525.jpeg

W ramach rewitalizacji ulic Leśnej i Korczaka budowany jest parking dla mieszkańców i turystów, odwiedzających tereny spacerowe Trzebnicy oraz dla rodziców z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkola nr 1.

DSC00566.jpeg

Obecnie dużym problemem w tym rejonie miasta jest brak miejsc parkingowych przy nowej siedzibie wydziałów Starostwa Powiatowego, które przenosząc się do wyremontowanego budynku posanatoryjnego nie uwzględniło braku miejsc parkingowych dla swoich pracowników, a przede wszystkim klientów. Już po pierwszych dniach funkcjonowania słychać wyraźne sygnały, że pomysł przeniesienia części wydziałów starostwa na ulicę Leśną nie był do końca przemyślany.

DSC00528.jpeg

Ulicą Korczaka po remoncie przekierowany zostanie ruch w stronę basenu i lasu bukowego, dzięki czemu ulica Leśna zostanie wyłączona z ruchu samochodowego.

IMG_3307.jpeg

Trwają także prace przy inwestycjach na teranie Gminy. Jedną z najważniejszych inwestycji bieżącego roku na terenach wiejskich jest podłączenie do jednej z nitek wodociągu Bychowo trzech wsi – Księginic, Kobylic i Jaszyc. Po zeszłorocznym spotkaniu z mieszkańcami tych miejscowości, zgłaszającymi problemy z brakiem wody lub jej słabym ciśnieniem, podjąłem zdecydowane kroki mające na celu rozwiązanie tego wieloletniego problemu. Długość ciągniętej obecnie sieci wodociągowej wynosi ponad 2 km. Inwestycja ma zostać zakończona do 31. maja br. – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Obraz 009.jpeg

Ponadto na skwerze przy placu M.J. Piłsudskiego pojawiły się nowe nasadzenia - przesadzono kilka drzew z ul. Ks.Dz.W. Bochenka, ponieważ na ich dotychczasowym miejscu powstaną zatoczki przeznaczone na przystanki dla autobusów. Zmiany te są konieczne ze względu na przeniesienie dworca autobusowego na ul. Kolejową.

 

DSC00499.jpeg

Kolejną inwestycją jest wyłożenie nowej nawierzchni podjazdu oraz chodników na terenie Przedszkola nr 1 przy ul. 1-ego Maja, dzięki czemu poprawi się zarówno bezpieczeństwo dzieci, jak i wizerunek placówki.

IMG_3153.jpeg

Prowadzone są także dalsze prace przy renowacji i rozbudowie Stadionu Miejskiego – na obecnym etapie utwardzana jest powierzchnia pod bieżnię otaczającą boisko.