• EN
  • DE

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 za nami. Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek.


Tego dnia nie zabrakło refleksji i odwołań do historii. W szkołach podstawowych szczególnie witano najmłodszych uczniów. Był to dzień wyjątkowy i szczególny zwłaszcza dla ponad 90 uczniów nowo powstałej w Trzebnicy Szkoły Muzycznej im. prof Edmunda Kajdasza.

IMG_5913.jpeg


Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima uczestniczył w uroczystym apelu rozpoczynającym nowy rok edukacji w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Dyrektor Grażyna Kantecka podczas swojego przemówienia zwróciła się zarówno do uczniów, witając ich w nowym rozdziale ich edukacji I życząc powodzenia oraz licznych sukcesów, do nauczycieli i pracowników, prosząc o dalszą pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju szkoły oraz dzieci i młodzieży uczęszczających do szkoły, a także do Państwa Trawińskich, którzy poprzez Fundację Golden Tulip wyposażyli multimedialną pracownię językową. Podczas uroczystości Państwo Trawińscy otrzymali od uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 symboliczne róże z podziękowaniami.

IMG_5943.jpeg


Burmistrz po raz kolejny otrzymał od Pani Dyrektor serdeczne podziękowania za przeprowadzenie remontu budynku, w którym obecnie znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2, za nowe meble, sprzęt, za przestrzeń nowych możliwości, jakie otworzyły sie przed uczniami i kadrą nauczycielską. Korzystając z okazji, Pani Dyrektor Grażyna Kantecka skierowała kolejne prośby w stronę burmistrza Marka Długozimy, wskazując na trzy główne obszary – stojaki na rowery, zagospodarowanie terenu wokół szkoły w postaci alejek z ławeczkami oraz budowę hali sportowej.


- Dziękuję Pani Dyrektor za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015. – powiedział burmistrz Marek Długozima. - Spotykamy się w szczególnym dniu – w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym kontekście, dodatkowo wzmocnionym faktem, że patronem Waszej szkoły jest gen. Leopold Okulicki, a Wasza placówka należy do Rodziny Szkół im. II Armii Krajowej, pragnę zwrócić Waszą uwagę na słowa “wolność” i “pokój” oraz, w kontraście do nich, na obecne wydarzenia na Bliskim Wchodzie, w Iraku, Syrii czy tak niedaleko nas, na Ukrainie. Jestem pewien, że znacie pojęcie ”wolności”. Mam też głęboką nadzieję, że potraficie ją uszanować i docenić.

IMG_5942.jpeg


Następnie burmistrz zwrócił się do poszczególnych uczestników apelu – Życzę Wam, żeby ten nowy rok szkolny był pomyślny dla całego środowiska skupionego w ramach Waszej szkoły. Dla Was uczniowie, żebyście poszerzali horyzonty swojej wiedzy i rozwijali zainteresowania oraz pasje. Dla Was drodzy nauczyciele, abyście z zapałem i zaangażowaniem wiedzę tę przekazywali oraz rozwijali się zawodowo. A także dla Was szanowni rodzice, abyście byli dumni ze swoich pociech i ich postępów.


Na zakończenie burmistrz Marek Długozima dodał - Pani Dyrektor gratuluję i życzę dalszych sukcesów. A odnośnie do próśb, mogę zapewnić, że się nimi zajmę i sukcesywnie zostaną one spełnione. Stojaki na rowery i utworzenie alejek spacerowych wokół szkoły to zadania na najbliższy czas i na pewno zostaną one wykonane. Największym jednak wyzwaniem jest budowa hali widowiskowo-sportowej, z której w ramach lekcji wychowania fizycznego będą korzystać uczniowie tej szkoły. Podpisałem już stosowną umowę na wykonanie projektu hali. Mogę obiecać, że w 2015 roku ruszymy z pracami budowlanymi. Korzystając z okazji, pragnę jeszcze raz podziękować Państwu Katarzynie i Arturowi Trawińskim za owocną współpracę i wspieranie działań Gminy Trzebnica.


Pozostaje już tylko życzyć wszystkim - zarówno uczniom, jak i nauczycielom - udanego roku szkolnego i wielu sukcesów.

IMG_5831.jpeg

Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Ujeźdźcu Wielkim.

IMG_5861.jpeg

Ujeździec Wielki. Na zdj. ks. Artur Kochmański, proboszcz parafii w Koczurkach, Mariusz Szkaradziński, dyrektor Zespołu Szkól w Ujeźdźcu Wielkim, Beata Iżewska, zastępca dyrektora ZS w Ujeźdźcu, Anna Cisak, inspektor Straży Miejskiej i Super Kot.

DSC07747.jpeg

Kuźniczysko. Najmłodszych uczniów w tym dniu wspierali rodzice.

DSC07742.jpeg

DSC_0523.jpeg

Szkoła Podstawowa nr 3. Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

DSC_0532.jpeg