Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Poprawa bezpieczeństwa w Gminie Trzebnica

W miejscowościach Kuźniczysko oraz Koczurki wzdłuż głównych dróg powstaną chodniki. W tej pierwszej miejscowości chodnik będzie prowadził od Szkoły Podstawowej do końca zabudowań (ul. Kuźnicza), w przypadku drugiej miejscowości, chodnik prowadzić będzie od początku wioski do budynku Kościoła Parafialnego. Co więcej w Kuźniczysku dodatkowo na drodze gminnej przebiegającej przez środek miejscowości, pomiędzy budynkami szkolnymi, powstaną progi zwalniające. Rozpoczął się również remont drogi prowadzącej do Pęciszowa oraz dróg do niej przylegających.

Budowa wspomnianych chodników i progów zwalniających w nacznym stopniu przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych mieszkańców Kuźniczyska. Chodnik pojawi się również w miejscowości Koczurki, tak by mieszkańcy w bezpieczny sposób mogli uczęszczać do Kościoła.

- Dotarły do mnie obawy sołtysów Kuźniczyska i Komorówki, którzy wyrażali troskę o dzieci poruszające się po drogach powiatowych, na których brakuje chodników.  W trosce o bezpieczeństwo  postanowiłem zareagować i w partnerstwie z zarządem dróg zlecić wybudowanie chodników we wspomnianych miejscowościach – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał – smutne jest to, że w czasie czteroletniej kadencji starosta Robert Adach nie wybudował żadnego chodnika przy drogach powiatowych w Gminie Trzebnica, choćby w trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci, o które tak zabiega Pan Starosta.

Kolejnym ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo jest rozpoczynająca się budowa drogi łączącej Kuźniczysko z Pęciszowem. To również kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców inwestycja - dzięki niej pojazdy takie jak pogotowie czy straż pożarna będą mogły dojeżdżać bez przeszkód do potrzebujących, a dzieci z Pęciszowa bezpiecznie docierać do szkoły w Kuźniczysku.

IMG_5979.jpeg
Burmistrz Marek Długozima oraz Naczelnik Wydziału TI Zbigniew Zarzeczny omawiają projekt mających powstać w Kuźniczysku chodników.

IMG_6000.jpeg
Koczurki również doczekają się swojego chodnika.

IMG_5994.jpeg
Robocza narada z udziałem Sołtysem Koczurek Stacisława Jakuska.