Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Plac zabaw oraz świetlica w Taczowie Wielkim uroczyście otwarta

Dzieci mieszkające w Gminie Trzebnica zyskały kolejne miejsce bezpiecznej rozrywki. Powstał plac zabaw w Taczowie Wielkim. Uroczystego otwarcia w sobotę 23 sierpnia dokonał Burmistrz Marek Długozima wraz z panią sołtys Renatą Bisikiewicz oraz zaproszonymi gośćmi. Wcześniej w miejscowości odbył się remont świetlicy, która w czasie trwania uroczystości została oficjalnie przekazana do użytku mieszkańców.

- Jestem szczęśliwa, że możemy dziś razem świętować oddanie do użytku tego wspaniałego placu zabaw. Dziękuje za chęci i pomoc w rozwiązaniu naszych problemów Burmistrzowi Markowi Długozimie, który zrealizował to co sobie wymarzyliśmy. Dziękuję również za obietnice boiska, które dopełni nasze wioskowe centrum rozrywki składające się z tego wspaniałego placu zabaw oraz odremontowanej świetlicy – powiedziała pani sołtys Renata Bisikiewicz, dodając- chciałabym również podziękować wykonawcy firmie Free Kids, która w bardzo sprawnie zrealizowała tą inwestycje.

Po przemówieniu Burmistrz wręczył podziękowania pani sołtys Renacie Bisikiewicz za zaangażowanie w wykonanie projektu oraz nieustanną pracę na rzecz rozwoju miejscowości. Wykonawca Artur Gąsiorek, przedstawiciel firmy Free Kids również otrzymał pamiątkowy dyplom za realizację inwestycji.

IMG_9148.jpeg

- Realizacja tego rodzaju inwestycji jest szczególnie ważna dla lokalnej społeczności, integruje mieszkańców i uszczęśliwia najmłodszych, stwarzając im bezpieczne warunki do rozwoju oraz spędzania wolnego czasu – powiedział Burmistrz Marek Długozima – z zadowoleniem obserwuję, jak nowe inwestycje w sołectwach Gminy Trzebnica integrują mieszkańców. Jestem przekonany, że i tu, nowe obiekty przekazane przez gminę będą tylko pierwszym elementem motywującym lokalną społeczność do działania na rzecz swojej malowniczo położonej miejscowości.

IMG_9174.jpeg

Symbolicznego przecięcia wstęgi, trzymanej przez najmłodszych przedstawiciele wsi Karolinę i Kacpra wspólnie dokonali Burmistrz, sołtys wsi Renata Bisikiewicz, wykonawca placu zabaw oraz dzieci Alicja i Maciek. Tuż po tym ks. Tadeusz Skwarczek oficjalnie poświęcił plac zabaw.Uszczęśliwione dzieci podziękowały burmistrzowi za stworzenie nowego miejsca rozrywki wręczając rysunek i bukiet kwiatów. W odpowiedzi otrzymały symboliczny upominek – gry oraz słodkości.

IMG_9253.jpeg

Po uroczystym otwarciu placu zabaw i świetlicy w Taczowie Wielkim wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na dalszą część programu. Przygotowano festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych - były dmuchane zamki, jeżdżące samochody, wata cukrowa, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych oraz liczne gry i zabawy. Na miejscu pojawił się również prawdziwy wóz strażacki, który dzieci mogły z bliska podziwiać. Festyn zakończyła zabawa taneczna.

To kolejna zrealizowana inwestycja na terenie Gminy Trzebnica – równocześnie powstają podobne obiekty w Szczytkowicach i Marcinowie, wcześniej do użytku oddano place zabaw w Masłowcu i Świątnikach. W Taczowie ma powstać również boisko, a podobne obiekty tego typu budowane są obecnie w Szczytkowicach, Brzykowie, Ligocie oraz w Biedaszkowie Wielkim.

IMG_9221.jpeg

IMG_9156.jpeg
Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz na ręce pani sołtys wsi przekazał akt nadania a Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak herb Gminy Trzebnica

Plac zabaw w Taczowie Wielkim powstał dzięki realizacji operacji pt.: „Budowa placu zabaw w miejscowości Taczów Wielki” 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi” objętego PROW na lata 2007-2013. Gmina Trzebnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000,00 zł. ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

stopka ue.jpeg