• EN
  • DE

Golden Tulip współfinansuje plac zabaw przy Przedszkolu nr 1

W czwartek 4 września w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Katarzyną Trawińską założycielką fundacji Golden Tulip. Na mocy podpisanej umowy fundacja pokryje połowę kosztów wybudowania placu zabaw powstającego przy Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały. Inwestycję przeprowadza firma Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Adruszewski z Trzęsowic. Jej koszt to 199 012,00 zł brutto.

Powstający plac zabaw będzie jednym z nowocześniejszych w Gminie Trzebnica, jego różne elementy dostosowane będą do potrzeb przedszkolaków w różnym wieku. Wydzielone zostaną strefy dla najmłodszych, dla maluchów, dla starszaków, a także strefa edukacyjna oraz mini boisko. Wszystkie te obszary będą wyposażone w odpowiednie do wieku urządzenia zabawowe. W projekcie zadbano również o miejsce piknikowe oraz o scenę. Już niebawem dzieci będą mogły korzystać z nowego placu zabaw.

- Ogromnie się cieszę, że udało mi się po raz kolejny nawiązać współpracę z Państwem Katarzyną i Arturem Trawińskimi i ich fundacją Golden Tulip, dzięki czemu realizujemy kolejny duży projekt w naszej gminie. – Tak sprawę podpisania porozumienia komentował Burmistrz Marek Długozima - Korzystając z okazji chciałbym podziękować Pani Katarzynie za otwartość na propozycje, chęć współpracy i ogromne zaangażowanie w realizację wspólnych przedsięwzięć. Działalność fundacji Państwa Trawińskich jest godna podziwu. Tym bardziej cieszy fakt, że obok wielkich projektów, jak budowa szkoły czy szpitala w Mozambiku, fundacja wspiera także lokalne inicjatywy. Mam nadzieję, ze nasza współpraca będzie nadal tak efektywna i owocna – zakończył.

Fundacja Golden Tulip, która współfinansuje inwestycję, powstała w 2009 r. z inicjatywy Katarzyny i Artura Trawińskich. Jej celem jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, humanitarnej, rozwojowej i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Obecnie fundacja prowadzi szereg działań, wybudowała Szkołę w Mozambiku, prowadzi tam również budowę szpitala. Przypomnijmy, że wcześniej fundacja współpracując z Gminą Trzebnica zakupiła sprzęt multimedialny do pracowni językowej w Szkole Podstawowej nr 2 oraz dofinansowała szczepienia dla dzieci z Gminy Trzebnica.

IMG_6006.jpeg
Podpisanie umowy: Beata Szadkowska Dyrektor Przedszkola nr 1, Burmistrz Marek Długozima, Katarzyna Trawińska założycielka fundacji Golden Tulip, Monika Białas pracownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

IMG_6015.jpeg
 

IMG_6027.jpeg
Plac Zabaw przy Przedszkolu nr 1.