Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Umowa na boiska wielofunkcyjne przy SP 3 podpisana

W środę 20 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego, boiska piłkarskiego i urządzeń lekkoatletycznych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Firmą, która prowadzić będzie prace jest Budmel – Korty Boiska Sportowe, Tadeusz Molus z Trzebnicy.

Zadanie obejmuje przebudowę i modernizację szkolnego kompleksu sportowego. Po jego zakończeniu uczniowie będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, obejmującego dwa pełnowymiarowe boiska do gry: w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, oraz z 4-torowej bieżni do biegu na 60 m, a także skoczni do skoku w dal i trójskoku. Boiska zostaną ogrodzone, a w projekcie przewidziano także elementy małej architektury, jak ławki i kosze. Wytyczone zostaną również ścieżki z kostki betonowej oraz trawnik.

Szkola nr 3.jpeg

Inwestycja ta będzie swojego rodzaju zwieńczeniem rozwoju infrastruktury w Szkole Podstawowej nr 3. Stosunkowo niedawno powstała tam nowa hala sportowa oraz stołówka z kuchnią, a także nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa plac zabaw dla dzieci.

- Teraz przyszedł czas na modernizację boisk sportowych oraz bieżni, znajdujących się przy szkole, do której uczęszcza ponad 600 dzieci – powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i dodał: - Konsekwentnie i systematycznie przeprowadzamy różnego rodzaju remonty, modernizacje, rozbudowy, zakupujemy nowy sprzęt, staramy się zapewnić dzieciom z Gminy Trzebnica jak najlepsze warunki nauki i rozwoju, bo inwestycja w rozwój dzieci jest także inwestycją w rozwój całego naszego społeczeństwa – zakończył Burmistrz.

Warto przypomnieć, że boiska wielofunkcyjne powstają również w sołectwach Gminy Trzebnica. Nowe obiekty tego typu będą już niedługo cieszyć mieszkańców w Szczytkowicach, Brzykowie, Ligocie i Biedaszkowie Wielkim, a to nie koniec planowanych inwestycji.

DSC_0685.jpeg
Podpisanie umowy. Od lewej: Barbara Krokowska Skarbnik Gminy Trzebnica, Burmistrz Marek Długozima, Tadeusz Molus, Zbigniew Mroziński Zastępca Naczelnika Wydziału TI.