Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tańsze szczepienia

Rodziny, które posiadają kartę Trzebnicka Rodzina 3+ mogą teraz skorzystać z dofinansowania do szczepień przeciw meningokokom i pneumokokom. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisał burmistrz Marek Długozima razem z Fundacją Golden Tulip państwa Katarzyny i Artura Trawińskich. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić?

Na zaproszenie burmistrza, w środę 30 lipca w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie z rodzicami rodzin 3+ i tymi, którzy są zainteresowani tematyką szczepień dzieci. W spotkaniu uczestniczyli również prezes Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ Anna Imielska i dr Anna Kowalik, pediatra, lekarz neonatolog, a także pracownicy przychodni. Dr Kowalik wygłosiła prelekcję na temat szczepień. Co to są szczepienia, co wchodzi w skład szczepień, jakie mamy rodzaje szczepionek i kilka faktów o tym, czym są szczepionki przeciw meningokokom i pneumokokom – to tylko niektóre z zagadnień podjęte podczas spotkania.

Szczepienia przeciw meningokokom i pneumokokom w Polsce nie są na liście szczepień obowiązkowych, choć w wielu krajach Unii Europejskiej wchodzą one w zakres obowiązkowej i co ważne bezpłatnej podstawy ochrony.

- Decyzja o szczepieniach, także tych dodatkowych należy tylko do rodziców. My możemy jedynie pomóc, eliminując z procesu decyzyjnego istotny aspekt finansowy. Dlatego poprzez naszą Fundację Golden Tulip wsparliśmy finansowo program „Trzebnicka Rodzina 3+”. Chcielibyśmy, by rodzice mogli podjąć decyzję o szczepieniu z myślą wyłącznie o dzieciach, nie martwiąc się, że miesięczny budżet rodziny zostanie uszczuplony o kilkaset złotych – mówi Katarzyna Trawińska, założycielka Fundacji Golden Tulip.

- W trosce o zdrowie małych mieszkańców Gminy Trzebnica podjąłem decyzję o nawiązaniu współpracy z Fundacją Golden Tulip. Cieszę się, że razem po raz kolejny będziemy mogli wesprzeć projekt przygotowany z myślą o wsparciu rodzin mieszkających w naszej gminie. Mamy już nowoczesną pracownię multimedialną do nauki języków obcych w Szkole Podstawowej nr 2, którą ufundowała organizacja państwa Trawińskich. Przed nami prace nad wspaniałym placem zabaw w Przedszkolu nr 1 w Trzebnicy, który również będzie współfinansowany przez fundację. I teraz pojawia się pomoc przy dofinansowaniu szczepień – dodaje burmistrz Marek Długozima.

Kto, kiedy i gdzie?

Z dofinansowania do szczepień przeciwko meningokokom i pneumokokom mogą skorzystać dzieci w wieku do 24 miesięcy, które posiadają kartę Trzebnicka Rodzina 3+. Przeciwko meningokokom będą mogły być szczepione dzieci od 12 do 24 miesiąca (jedna dawka), a przeciwko pneumokokom od 2 do 24 miesiąca (cztery dawki). Aby zaszczepić dziecko i skorzystać z dofinansowania trzeba udać się do Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ przy ul. Kościelnej 10. Rodzice powinni się umówić/zarejestrować na wizytę do lekarza, a także mieć przy sobie 2 dokumenty lub - jeśli przynależą do innej przychodni - 3.

Potrzebne będą:
1. Karta Trzebnicka Rodzina 3+
2. Zgoda na szczepienie / formularz dostępny w przychodni. Rodziny 3+ otrzymały go także wraz z listem zapraszającym na szczepienia.
3. Jeśli rodzina jest zadeklarowana w innej przychodni, rodzice powinni mieć ze sobą kartę szczepień dziecka.
Koszt szczepień zostanie w 50% pokryty z budżetu gminy i funduszy przekazanych przez organizację Golden Tulip, pozostałe 50% pokrywają rodzice lub opiekunowie dzieci.
Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer
- 071 312 05 10 rejestracja Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ
- 071 388 81 70 Grzegorz Król koordynator programu Trzebnicka Rodzina 3+, Urząd Miejski w Trzebnicy, II piętro, pokój 96.

IMG_4270.jpeg
Prees Anna Imielska zapraszała do skorzystania z oferty.

IMG_4289.jpeg
Na spotkaniu pojawili się rodzice zainteresowani szczepieniami.

Rysunek1.jpeg
Bardzo ciekawy wykład wygłosiła dr Anna Kowalik.