#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rusza budowa nowych parkingów

W piątek, 18. marca 2011 r. podpisane zostały umowy z wykonawcami na realizację nowych parkingów na terenie miasta w ramach projektu „Południowo – Zachodni Szlak Cysterski”. Do końca września w mieście powstanie prawie 200 nowych miejsc parkingowych, punkt informacji turystycznej oraz toaleta.

Trzebnica jest jednym z największych beneficjentów środków projektu „Południowo-Zachodni Szlak Cysterski”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Niebawem pojawią się specjalne oznakowania obiektów związanych ze szlakiem cysterskim, które dostosowane będą do turystyki pieszej, rowerowej oraz samochodowej. Powstanie nowy punkt informacji turystycznej w Urzędzie Miejskim oraz multimedialny infokiosk w budynku dworca kolejowego, a przede wszystkim utworzone będą nowe miejsca parkingowe w okolicach Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi. Po przebudowie parking przy ul. Jana Pawła II pomieści 18 samochodów osobowych, natomiast te przy ul. Grunwaldzkiej oraz H. Pobożnego po 20 pojazdów. Plac przy ul. H. Brodatego zaprojektowano na potrzeby 20. autobusów wycieczkowych. Przy parkingu powstanie również toaleta. Jedną z najważniejszych inwestycji w ramach projektu będzie utworzenie parkingu na obecnym dworcu autobusowym, mieszczącym się na placu M.J. Piłsudskiego. Po jego gruntownej przebudowie powstanie duży parking w centrum miasta, mieszczący niespełna 90 aut. W ramach projektu utworzony zostanie również punkt informacji turystycznej. Realizacja zadań w ramach projektu została podzielona na 8 zadań. Na każde zadanie został ogłoszony osobny przetarg.
 

małeIMG_2882.jpeg

Przetarg na zadanie pn. Przebudowa punktu Informacji Turystycznej w miejscu kiosku prasowego wygrała lokalna firma pana Kazimierza Zająca z Trzebnicy.
Na zdjęciu – podpisanie umowy przez burmistrza Marka Długozimę i Kazimierza Zająca w obecności pracowników wydziału Techniczno – Inwestycyjnego

 

małeIMG_2903.jpeg

Na 3 zadania najniższą cenę w przetargach zaproponowała firma Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna. Firma wykonywała już dla gminy ważne inwestycje, jak np. modernizację rynku czy łącznik drogowy.

stopka nowa.jpeg

partner.jpeg