• EN
  • DE

Podpisanie umowy na modernizację Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu

20 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na remont Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. Przebudowa TCKiS (ośrodek kultury) została podzielona na trzy części, w ramach których występować będą konkretne zadania. Firmy zgłaszające się do przetargu mogły przedstawić swoje oferty dotyczące całości lub osobnych części.

Część I
Zadanie I - Roboty ogólnobudowlane i instalacyjne, w tym między innymi: dobudowa wejścia głównego, modernizacja Sali „Retro”, sali wielofunkcyjnej i sceny oraz budynku Głównego. Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji Lan, instalacji elektrycznej, zagospodarowanie terenu TCKiS.

Zadanie II - Termomodernizacja, w tym między innymi: roboty ogólnobudowlane, instalacja systemu wentylacji mechanicznej, modernizacja kotłowni – wymiana kotła olejowego na gazowy, wymiana grzejników, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej.

Firma, która prowadzić będzie prace w ramach tych zadań to - AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o. z Wrocławia, która złożyła cenę ofertową brutto 6 887 671,29 zł.

Część II
Zadanie III - Dostawa i montaż nowego zestawu foteli kinowych, w tym: foteli kinowych – 315 szt. oraz strapontenów – 12 szt. Firma odpowiedzialna za tą część to Megan Seating Sp. z o.o. z Dąbrowy Chełmińskiej - 287 118,90 zł.

Część III
Zadanie IV - Dostawa i montaż technologii sceny, w tym: mechanizmu kurtyny głównej, konstrukcji oświetleniowej stałej, systemu sterowania z okablowaniem oraz kurtyny głównej tekstylnej. Odpowiedzialna za to zadanie będzie firma Tuchler Polska Sp. z o.o. z Warszawy, która złożyła ofertę w wysokości 313 281,00 zł.

- Cieszy mnie bardzo fakt, że dzięki tej inwestycji Gmina Trzebnica zyska kolejne miejsce, które spełniać będzie najwyższe normy, zapewniające udaną rozrywkę oraz komfortowe spędzanie czasu wolnego dla naszych mieszkańców. Nowoczesne Centrum Kultury i Sportu z salą kinową prosto z najnowocześniejszych multipleksów będzie się do tego idealnie nadawać – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał. – Przewiduje, że koszt całej inwestycji zamknie się w kwocie 7.500 .000, 00 zł (siedem i pół miliona złotych). Planowany termin zakończenia prac przewidywany jest na 30.06.2015 r.

IMG_5069.jpeg
W podpisaniu umowy wzięli udział: Burmistrz Marek Długozima, p.o Dyrektora TCKiS Agnieszka Pawlaczek, Zbiegniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Zbigniew Mroziński z Wydziału TI oraz przedstawiciele wykonawcy na czele z Andrzejem Kalbarczykiem Dyrektorem AK Budownictwo i Konserwacja.

_DSC6927_1.jpeg
Budynek TCKiS z lotu ptaka.