UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Mistrzostwa Polski w Ringo zagoszczą w Trzebnicy?

Trzebnica – Gmina Wpierająca Sport, to hasło zakorzeniło się już w świadomości trzebniczan na tyle, by nie tylko samemu uczestniczyć w licznych imprezach sportowych, ale też starać się je kreować, rozwijając tym samym bogatą ofertę rekreacyjną naszej gminy.Z takim też pomysłem przyszedł do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy Damian Król, młody mieszkaniec naszej gminy, który jest wielkim amatorem gry „Ringo”. Damian ma też wiele innych pasji, takich jak bieganie i nordic walking. W tej ostatniej dyscyplinie na Pucharze Polski odbywającym się w trzebnicy, zajął pierwsze miejsce.

- Chciałem spotkać się z burmistrzem Markiem Długozimą i przedstawić mu mój pomysł organizacji mistrzostw polski w tej dyscyplinie, właśnie tu, w Trzebnicy. Osobiście jestem wielkim fanem zmian, których pan burmistrz dokonuje w naszym mieście, dlatego zdecydowałem się przyjść z tym pomysłem właśnie do niego. Poznać człowieka, którego podziwiam, który potrafi wysłuchać każdego. Wiem jak wiele wydarzeń sportowych ma u nas miejsce i jaką wagę pan burmistrz przykłada do zdrowego trybu życia, a także rozwoju poprzez sport. Na turnieje Ringo jeździłem aż pod Warszawę, od dwóch lat jestem wielkim fanem tego sportu, gdyby udało się zorganizować taki turniej u nas, miałby on od razu rangę ogólnopolską – mówi nam Damian i dodaje. – Myślę, że było by to także dobre od strony promocji miasta w kontekście World Games 2017, których Trzebnica będzie współorganizatorem.

- Zawsze cieszą mnie inicjatywy młodych ludzi- tym bardziej tak odważne, bo mówimy tu przecież o próbie zorganizowania mistrzostw polski. Chciałbym aby każdy tak odważnie potrafił dążyć do swoich marzeń. Daniel jest wzorem do naśladowania, a sposób w jaki reprezentuje gminę Trzebnica, promując ją, w każdym miejscu w którym startuje, napawa mnie dumą – powiedział burmistrz Marek Długozima. - Sam pomysł jest ciekawy, wart rozważenia, teraz będziemy sprawdzać, jakie starania należy podjąć by móc się ubiegać o organizacje tej imprezy. Trzebnica ma doskonałą infrastrukturę sportową, nowy stadion, park wodny, ścieżki biegowe, a w niedługiej przyszłości przy Szkole Podstawowej nr 2 powstanie nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. To wszystko sprawia, że mamy tu doskonały klimat do uprawiania sportów, także do popularyzowania tych mniej popularnych, takich jak choćby hokej podwodny czy właśnie ringo – zakończył.

Ringo – polska gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku drużyny przeciwnej. Gra została wymyślona przez znanego szermierza i dziennikarza Włodzimierza Strzyżewskiego w 1959 roku, jako polski sport o charakterze indywidualnym i zespołowym istnieje od 1973 r. Od tego bowiem roku zaczęto organizować Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo.

IMG_1653.jpeg