UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Jubileusz 15- lecia chóru pw. św. Cecylii

- My nie tylko śpiewamy, my także przyjaźnimy się ze sobą – mówi Zbigniew Zając, chórzysta i współinicjator Chóru pw. św. Cecylii z Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy. Uroczyste nabożeństwo z okazji 15-lecia jego istnienia zostało odprawione w niedzielę 1 marca. Mszę koncelebrował zaproszony na tę uroczystość ks. dziekan Zdzisław Paduch, założyciel chóru.

DSCN0021.jpeg

Pamiątkowe zdjęcie chóru pw.św. Cecylii wraz z założycielem ks. dziekanem Zdzisawem Paduchem, burmistrzem Markiem Długozimą oraz obecnym proboszczem kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebnicy ks. Bogdanem Grabowskim.

- A może by tak założyć chór parafialny? - z taką propozycją w drzwiach ówczesnego proboszcza parafii Piotra i Pawła pojawili się trzebniczanie - Zbigniew Zając oraz Jerzy Olejnik. Dołączyli do nich także – Edward Lewicki i Witold Buczkowski. Był rok 2000. Proboszcz, mieszkający wtedy w zastępczej plebanii w bloku, od razu pomysł ten podchwycił i już w najbliższą niedzielę ogłosił o naborze do chóru.

Przyszło ok. 16 osób. - To bardzo dużo jak na pierwsze spotkanie – wspomina Z. Zając. Pierwszym dyrygentem został Jerzy Olejnik, który batutę trzymał w ręku przez następne 10 lat. Gdy wyjechał do Warszawy, do mieszkającej tam rodziny, kierowanie chórem przejęła Barbara Elbert, siostra obecnego proboszcza ks. Bogdana Grabowskiego, który także wspiera działania chórzystów. Od dwóch lat natomiast chór prowadzi siostra zakonna Agata.

W niedzielę 1 marca odbyło się nabożeństwo z okazji 15-lecia istnienia chóru pw. św. Cecylii. Mszę koncelebrowali zaproszony na tę okoliczność ks. Zdzisław Paduch oraz ks. proboszcz Bogdan Grabowski. W nabożeństwie uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których był burmistrz Marek Długozima, rodziny chórzystów, znajomi oraz parafianie.

DSCN0016.jpeg

Nabożeństwo koncelebrował zaproszony ks. dziekan Zdzisław Paduch

- Obecnie chór tworzy 26 osób, ale jesteśmy otwarci na kolejnych chętnych, którzy mieliby ochotę do nas dołączyć – deklaruje Zbigniew Zając, który zajmuje się sprawami organizacyjnymi chóru. - Jesteśmy bardzo zżyci ze sobą, przyjaźnimy się i bardzo dobrze nam się współpracuje. Każdy z chęcią przychodzi na próby, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Atmosfera jest za każdym razem niepowtarzalna – podkreśla.

Obecnie chór tworzą: Witold Buczkowski, Maria Barczak, Jolanta Cichy, Aleksandra Jarocka, Maria Kapinos, Adam Kaput, Michał Kasprzyk, Władysław Kielar, Małgorzata Król, Zofia Lech, Lidia Mandziej, Regina Markiewicz, Jadwiga Nowakowska, Irena Pilip, Jan Pilip, Bożena Pollack, Janina Stachera, Stefania Śpiewak, Andrzej Tabor, Anna Trela, Idalia Wicińska, Ryszard Walicki, Zbigniew Zając, Genowefa Zawisza i Maria Zimniak.