UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Rodzinny Festyn Hałabały

W słoneczną sobotę, 7 czerwca w Przedszkolu Nr 1 im. Krasnala Hałabały odbył się rodzinny festyn połączony ze Świętem Przedszkolaka. Tłumy rodziców, dziadków, wujków i cioć przybyły na przedszkolny plac zabaw, gdzie najmłodsi pod bacznym okiem swych opiekunów, odegrały bajecznie kolorowe przedstawienie.

DSC_0528.jpeg

Zebranych gości przywitała dyrektor przedszkola Beata Szadkowska, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie i życząc dużo wrażeń podczas przedstawienia. Po słowach pani dyrektor nadszedł czas na śpiewno- taneczny maraton.

DSC_0548.jpeg

Gospodarzem przedstawienia był krasnal Hałabała, który pełnił rolę bajkowego konferansjera.

DSC_0531.jpeg

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze dzieci w roli stadka świerszczy, prezentując piosenkę „Wiosenny bal”.

DSC_0539.jpeg

DSC_0600.jpeg

Po owadzim występie na zieloną scenę wbiegła grupa przedszkolaków przebranych w stroje krasnali, przedstawiając taneczną wersję utworu „My jesteśmy krasnoludki”.

DSC_0556.jpeg

DSC_0570.jpeg

W dalszej kolejności wystąpiły dzieci w roli szarych misiów - występ ten wzruszył wszystkich rodziców, a zwłaszcza ujmująca interpretacja utworu „ Mama i tata, jak jedno jabłuszko”, która była długo nagradzana brawami.

DSC_0590.jpeg

DSC_0595.jpeg

DSC_0596.jpeg

Największy aplauz zdobył występ małych chirliderek, który był połączony z tanecznym pokazem breakdance wykonanym przez chłopców.
Rodzice mocno kibicowali swoim pociechom, nagradzając ich gromkimi brawami. Na twarzach zebranych gości było widać dumę i zachwyt, wszak dla wielu ich pociech był to debiut artystyczny. Po tak emocjonującym występie czekały na rodziców przygotowane kramiki z pysznymi ciastami, grillem i zimnymi napojami. A na tym nie skończyły się atrakcje, organizatorzy przygotowali dla wszystkich liczne konkursy i zabawy, w których uczestnictwo było nagradzane. Z przebiegu rodzinnego festynu nie ukrywała zadowolenia dyrektor placówki – Dzisiejszy festyn odbył się dzięki ścisłej współpracy rady rodziców wraz z radą pedagogiczną. Natomiast nasze dzieci ze wszystkie grup wiekowych zostały przygotowane do przedstawienia „Leśna polana” przez Joannę Michorczyk. Oczywiście wszyscy nauczyciele pracowali nad przygotowaniem festynu. Szczególnie chciałam podziękować rodzicom za współpracę, za pieczenie ciast, przygotowanie strojów dla dzieci i za pozyskanie sponsorów na nasze kramiki. Wielkie podziękowania kieruję do pracowników naszej placówki, za poświęcony czas na sobotnim festynie i za przygotowanie pysznych pierożków. Cieszy mnie bardzo tak liczna frekwencja, tym bardziej, że odwiedziły nas całe rodziny, a co ważne piękna pogoda wynagrodziła nam naszą pracę.