UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Supełkowanie z babcią i dziadkiem

"W twórczym warsztacie babci i dziadka…” - to tytuł zajęć zorganizowanych w ramach Trzebnickich Dni Rodziny. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 26 maja w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Było twórczo!

Supełkowanie to temat przewodni warsztatów zorganizowanych dla babć, dziadków i wnuków, a właściwie dla wszystkich, którzy chcieli nauczyć się tej starej metody wiązania i splatania.

Panie z Rękodzielni działającej przy TCKiS z ogromną cierpliwością i zrozumieniem tłumaczyły zasady wykonywania przedmiotów ze sznurka czy liny za pomocą kombinacji różnych węzłów i splotów. Chętnych do nauczenia się tej niezwykłej metody wyplatania bransoletek i breloczków nie brakowało, tym bardziej, że był to Dzień Matki i zwłaszcza dzieci chciały samodzielnie wykonać prezent dla swoich mam.

Przydatna w różnych sytuacjach dnia codziennego umiejętność wiązania i splatania ma – oprócz strony praktycznej – również inne zalety. Węzełkowanie bywa swoistym rodzajem twórczego hobby dla każdego i znakomitą formą relaksu, bez względu na wiek. Wyrobienie sobie zręczności, refleksu, koordynacji ruchów - to kolejne plusy twórczego supełkowania. Panie z Rękodzielni zapraszają zatem na pozostałe swoje warsztaty.


  IMG_7400.jpeg

IMG_7390.jpeg

IMG_7393.jpeg

IMG_7432.jpeg

IMG_7418.jpeg