• EN
  • DE

Kiermasz Wiosenny na nowym deptaku

Deptak przy ul. Daszyńskiego jest w Trzebnicy zupełnie nowym miejscem. W niedzielę 13 kwietnia liczne kramiki z wielkanocnymi ozdobami i przysmakami przycięgneły tu tłumy mieszkańców. Największą atrakcją był przemarsz z palmami prowadzony przez osiołka z Jezusem.

W organizację Kiermaszu Wielkanocnego włączyły się przede wszystkim sołectwa i artyści z terenu gminy Trzebnica. Na stoiskach można było znaleźć świeże, domowe ciasta, własne wyroby wędliniarskie, ale również uszyte, wydziergane i ręcznie namalowane ozdoby. Na szczególny podziw zasługują malowane przedmioty z drewna Elżbiety Raczyk, wystawa malarstwa Mariny Czajkowskiej, pisanki wielkanocne Elwiry Teski z Komorówka, a także wyroby rękodzielnicze przygotowane przez Siostry Boromeuszki, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i panie z Rękodzielni działającej przy Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu.

Uczestników kiermaszu przywitali: dyr. Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Agnieszka Pawlaczek, Łucja Kołodziejczyk, autorka Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów, w ramach którego odbył się niedzielny Kiermasz, a także burmistrz Marek Długozima, który w sposób szczególny dziękował mieszkańcom wiosek: - Jesteście podporą naszego miasta, pokazujecie, że naprawdę stanowicie część tego społeczeństwa. Jestem zbudowany waszą postawą, ponieważ zawsze udowadniacie, że potraficie wspaniale zorganizować nie tylko Dożynki czy Święto Sadów, ale także takie wydarzenia, jak to dzisiejsze.

Największy podziw wśród zwiedzających budziły imponujące, nieraz kilkumetrowe palmy przygotowane przez sołectwa. Tuż przed godziną 11.00 kolorowa parada z palmami ruszyła w stronę Bazyliki św. Jadwigi, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Jerzego Olszówki. 

Deptak jest nowym miejscem w przestrzeni Trzebnicy i z każdym dniem zaczyna co raz bardziej tętnić życiem. Wielkanocny Kiermasz rozpoczął cykl wydarzeń, które będą się tu odbywały. Trzebniczanie spotkają się tu kolejny raz już 27 kwietnia w związku z kanonizacją papieża Jana Pawła II.

Zdjęcia na:
www.facebook.com/media/set/