UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Duże szanse Trzebnicy na współorganizację World Games 2017

W ubiegłym roku burmistrz Marek Długozima rozpoczął rozmowy z biurem ds. organizacji Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games 2017 we Wrocławiu. W czwartek, 27 marca odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie, a jego celem było ustalenie szczegółowych warunków współpracy. Tym razem na spotkanie do Trzebnicy przyjechał Piotr Przygoński – prezydent wrocławskiego komitetu organizacyjnego ds. World Games 2017.

Po spotkaniu w urzędzie i omówieniu spraw formalnych, burmistrz Marek Długozima wraz z sekretarzem Gminy Danielem Buczakiem oraz naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim oprowadzili gości z Wrocławia po Trzebnicy, pokazując im infrastrukturę sportowo-rekreacyjną miasta. Przedstawiciele biura organizacyjnego na czele z prezydentem Piotrm Przygońskim potwierdzili, że hasło gminy w zakresie promowania sportu „Trzebnica – Gmina Wspierająca Sport” znajduje swoje odzwierciedlenie zarówno w nakładach inwestycyjnych na rozwój infrastruktury sportowej, jak i bardzo dużą ilość imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dodali również, że takie działania są spójne z ideą organizacji we Wrocławiu World Games, ponieważ celem strategicznym tego wydarzenia ma być zachęcenie ludzi do zwiększenia aktywności fizycznej i tym samym promowania zdrowego trybu życia.


Rozmawiamy o jednej z dyscyplin, która mogłaby się odbyć w Trzebnicy w ramach mistrzostw World Games 2017, jednak na tym etapie nie mogę jeszcze powiedzieć, jaka to dyscyplina – powiedział po spotkaniu burmistrz i dodał – mogę jedynie powiedzieć, że szanse na udział Gminy Trzebnica w tym wielkim, międzynarodowym przedsięwzięciu sportowym są bardzo duże.

Jak pokazało doświadczenie ze staraniami o status centrum pobytowego przy EURO 2012, warto włączać się w takie duże i odważne pomysły, ponieważ procentują one na przyszłość zapewniając szeroką promocję o bardzo dużej skali. Warto przypomnieć, że właśnie dzięki staraniom o centrum pobytowe, udało się do Trzebnicy sprowadzić wiele drużyn, jak np. PSV Eindhoven czy czołowe drużyny z polskiej ekstraklasy. Znaczącym promocyjnym wydarzeniem było także zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet w piłkę nożną i związane z tym dwa międzynarodowe, towarzyskie mecze – z Czechami i Kanadą.
Dla przypomnienia - World Games to międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich. Jej celem jest wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin oraz wprowadzenie części z nich na kolejne olimpiady. Wachlarz tych dyscyplin jest ogromny, a wiele z nich jest bardzo widowiskowa. Poprzednia edycja odbyła się w kolumbijskim Cali, a w roku 2017 prawa do organizacji wywalczył Wrocław.
 

Zdjęcia z wizytacji w Trzebnicy