UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Trzebnicki Park Wodny Zdrój poszerza swoją ofertę

Do szerokiej oferty atrakcji Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ dołączyła sauna „Infrared”. - Sauna już działa, cieszy się dużym zainteresowaniem. Cały czas pragniemy poszerzać swoją ofertę, tak by każdy, kto korzysta z naszego basenu, znalazł tu coś dla siebie. - skomentował otwarcie nowej sauny prezes aquaparku Dariusz Drukarczyk.

Nowo otwartą saunę wizytował burmistrz Marek Długozima – cieszę się, że Trzebnicki Park Wodny Zdrój wciąż się rozwija, widać to w tej nowej inwestycji, ale przede wszystkim w liczbach, które pokazują bezsprzecznie, że obiekty parku wodnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Tak w sezonie letnim, gdzie został pobity rekord frekwencji na basenie otwartym, jak i w sezonie zimowym. Strata jaką przyniósł park wodny w roku 2013, jest o 500 tysięcy mniejsza, niż w roku poprzednim, nie jest więc tak jak mówią radni opozycyjni, że basen przynosi milionowe straty, a wciąż rozwijana oferta będzie przyciągać kolejnych amatorów pływania - mówi burmistrz i dodaje - nie możemy też zapominać o wartości dodanej, jaką pełni basen dla rozwoju fizycznego i zdrowia dzieci oraz pozostałych mieszkańców gminy.

- Kabina cieplna Infrared, bo tak właściwie powinniśmy ją nazywać, często mylona jest z tradycyjną sauną, z którą łączy ją jedynie oddziaływanie ciepłem, regenerującym i oczyszczającym nasz organizm, jednak na tym podobieństwa się kończą. Działanie kabiny Infrared, to działanie lecznicze, z szerokim zastosowaniem w rehabilitacji. W kabinie IR ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fal od 700 do 15 000 nm – wylicza Jerzy Marczak - dyrektor techniczny basenu, zapytany o wyjątkowość tego urządzenia. -Promieniowanie podczerwone jest dobroczynnym promieniowaniem elektromagnetycznym o wysokich właściwościach leczniczych, od lat z powodzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii, choćby w terapeutycznych lampach Sollux, znanych chyba nam wszystkim. Stanowi ono 40% promieniowania słonecznego, w kabinie Infrared korzystamy więc z dobroczynnego działania słońca - dającego nam ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez udziału tak szkodliwych promieni UV. Będzie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą korzystać ze zwykłych saun, z racji wrażliwości na wysokie temperatury, gdyż w saunie IR panuje o połowa mniejsza temperatura, niż w tradycyjnych tego typu urządzeniach. Stosowany jest również inny rodzaj nawiewu – dodaje.

Nowa sauna, będzie idealnym uzupełnieniem i tak już bogatej oferty relaksacyjnej i rehabilitacyjnej Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ. Codziennie sauny w obiekcie odwiedza od dwustu do trzystu osób, w weekendy ta liczba zwiększa się nawet do sześciuset. Warto w tym miejscu dodać, że obie gminne spółki - basen wspólnie z Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ, posiadają wspólną ofertę rehabilitacyjną, która dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

 

SAM_9827.jpeg
Od 1 marca br. można już korzystac z nowej sauny Infrared w trzebnickim aquaparku

SAM_9825.jpeg
Na zdjęciu od lewej: Anna Pietrzyk - pracownik basenu, Dariusz Drukarczyk - prezes, burmistrz Marek Długozima i Jerzy Marczak - dyrektor techniczny basenu