Od 3 lipca do 31 sierpnia 2017 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Komunikat Policji

Do Burmistrza Gminy Trzebnica wpłynęło pismo od Komendanta Powiatowej Policji w Trzebnicy z komunikatem ostrzegającym o dokonywaniu wyłudzeń pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Poniżej przedstawiamy Państwu treść komunikatu:

Komeda Powiatowa Policji w Trzebnicy, informuje, że w okresie przedświątecznym odnotowaliśmy zwiększoną liczbę usiłowań wyłudzeń pieniędzy metodą „na wnuczka”. Najczęściej osoba przedstawiająca się telefonicznie jako wnuczek-siostrzeniec, podaje potrzebę pożyczenia pieniędzy między innymi na: operację, zakup samochodu lub podobne, a po pieniądze zgłasza się nie wnuczek lecz kolega.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie tej informacji wśród pracowników urzędu oraz podczas wykonywania czynności z interesantami, a zwłaszcza osobami starszymi, w celu zapobiegnięcia takim sytuacjom.


Komendant Powiatowej Policji
w Trzebnicy, woj. dolnośląskie

mł. Insp. Marek Bugajski