UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Super Kot z Trzebnicy

Super Kot – maskotka Gminy Trzebnica dedykowana dzieciom. Premiera wizerunku superbohatera z naszej gminy miała miejsce podczas XXXIII Trzebnickiego Święta Sadów. Dzieci mogły się sfotografować z wielką podobizną Super Kota oraz otrzymać znak pomocnika – pieczątkę w kształcie kociej łapki.

Trzebnica otoczona jest Kocimi Górami, być może dlatego kojarzy się z tym sympatycznym zwierzakiem. Potwierdziły to także badania przeprowadzone wśród mieszkańców w ubiegłym roku, w których kot pojawiał się bardzo często jako odpowiedź na pytanie o symbol Trzebnicy. Stąd tez pomysł na wykorzystanie wizerunku kotka do promocji miasta i gminy wśród dzieci, bo poprzez zabawę mogły budować poczucie tożsamości i więzi ze swoją małą ojczyzną. Już wiosną w Trzebnicy zostały zamontowane trzy rzeźby kotków – w Parku Solidarności, przy scenie na Trzebnickich Stawach oraz przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ, teraz – podczas Święta Sadów zaprezentowano Super Kota.

Przyjazny i sympatyczny superbohater będzie wykorzystany przy akcjach skierowanych do dzieci, jak Dzień Dziecka, otwarcia placów zabaw, spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w przedszkolach i szkołach. Jego wizerunek pojawi się na wielu materiałach promocyjnych przeznaczonych dla najmłodszych – np. notesikach, kredkach, breloczkach, odblaskach, kubkach czy koszulkach. Planowane jest także wprowadzenie kolorowanek oraz komiksów z Super Kotem działającym w Gminie Trzebnica, a także gier, np. karcianych. Realizacja powyższych działań planowana jest na przyszły rok.

Po prezentacji Kota podczas Święta Sadów i zabawie z pieczątkami na rynku trzebnickim, obecnie najmłodsi petenci Urzędu Miejskiego witani są przez Super Kota na parterze budynku. Natomiast po zabawie w specjalnych kącikach dla dzieci w Biurze Obsługi Klienta oraz w Punkcie Informacji Turystycznej można otrzymać pieczątkę Super Kota w kształcie łapki.
 

IMG_0673.jpeg
Pieczątka z łapką Super Kota

kot_fb.jpeg
Zdjęcie Super Kota, które wita najmłodszych petentów przy wejściu do Urzędu Miejskiego

DSC_5712.jpeg
Podczas Święta Sadów wizerunek Super Kota można było spotkać przy stanowisku promocyjnym Gminy Trzebnica